Apple iGlass İçin 2018 Tarihi Veriliyor

yorumsuz
248 views
Apple iGlass İçin 2018 Tarihi Veriliyor

Modern yüzyıl dünyasında teknolojinin hızlı gelişimi ile birlikte hayatımızın her alanında teknolojik cihazlar çok daha fazla yer alıyor. Günlük yaşamın her noktasında karşılaşılan teknolojik cihazlar, yaşamı kolaylaştırdığı gibi pek çok alanda yeni nesil fırsatlardan da yararlanabilme şansı veriyor. Bu çerçevede de özellikle akıllı teknolojiler çok önemli bir rol üstleniyor. Dünya genelinde teknolojinin 21.yüzyıl dünyasında yakalamış olduğu gelişim ivmesinin en önemli temel direklerinden birisi olan ve teknoloji gelişiminde öncü bir teknoloji şirketi olan Apple, birbirinden kaliteli çalışmalara imza atıyor. Bu kapsamda da Apple tarafından geliştirilen AR gözlüğü iGlass cihazının 2018 yılında geleceği belirtiliyor.

Apple tarafından geliştirilmiş olan arttırılmış gerçeklik gözlüğü iGlass cihazının piyasaya sunulacağı tarihin belli olduğu öne sürülüyor.  Sanal gerçeklik teknolojisi son yıllarda çok yoğun ilgi görüyor olsa da dünyaca ünlü teknoloji şirketlerinin asıl amacı kullanıcının gözlerinin önüne arttırılmış gerçeklik sunacak olan AR teknolojisi yönünde olduğu belirtiliyor. Temel yapısı ile gerçek dünya ile sanal dünyayı birbirine entegre eden arttırılmış gerçeklik teknolojisi, Apple şirketinin de üzerinde son derece yoğun bir şekilde çalışma gerçekleştirdiği teknolojilerden birisidir. Özellikle de Apple CEO’su Tim Cook’un geleceğin AR teknolojisinde olduğu doğrultusundaki inancı ve Apple şirketinin laboratuarlarında da bu teknolojiye dair çalışmaların süratle devam ettiği belirtiliyor.

Bu yoğun çalışma haberleri de kamuoyunda Apple iGlass ve Apple Glass cihazlarının piyasaya ne zaman çıkacağının fazlasıyla merak edilmesine neden oluyor. Son dönemlerde gelen haberlere göre bunun için 2018 yılının beklenmesi gerektiği yönünde bilgiler geliyor. Ancak yapılan çalışmalarda yakalanan hızlı gelişim ivmesine karşın net bir tarihin verilmesi pek de gerçekçi bir yaklaşım olmayacaktır. Ancak Apple şirketinden yeni iPhone 8 için yapılacak lansman sırasında AR teknolojisine sahip gözlükler ile ilgili olarak da bir tarih verilebileceği tahmin ediliyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 1 Nisan 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın