Egzersiz Yaparak 14 Günde Sıkı Karına Sahip Olmak

yorumsuz
258 views
Egzersiz Yaparak 14 Günde Sıkı Karına Sahip Olmak

İlkbahar ve yaz aylarının gelmesiyle birlikte özellikle giysi dolaplarında bulunan yazlık kıyafetlerin yavaş yavaş öne çıkmaya başlaması bayanların vücutlarını forma sokma telaşına girmesine neden oluyor. Kış döneminin soğuk ve kasvetli atmosferinde vücudunun formunu yitiren bayanlar için yoğun spor temposu ilkbaharın kendisini göstermesi ile birlikte başlıyor. Bayanlar kısa süre içerisinde vücutlarını forma sokabilmelerine yardımcı olacak spor egzersizlerine son derece yoğun ilgi gösteriyor. Bu çerçevede de 14 günde karın yağlarını eritecek 9 spor egzersizi uygulamaları bayanlara fazlasıyla yardımcı olacak.

Düz ve sıkı bir karına sahip olabilme arzusunda olan bayanların sağlıklı yaşam haricinde mutlak suret ile spor egzersizi yapmaları da büyük bir önem taşıyor. Bu çerçevede de söz konusu bu 9 spor egzersiziyle birlikte 14 gün içerisinde karında istenen sonuçların alınabilmesi, karın yağlarının yakılması mümkün olabiliyor. Bu noktada en önemli detay ise bu egzersizlerin tüm bayanlar tarafından evde yalnızca pilates topu ve egzersiz bandı ile son derece kolay bir şekilde yapılabiliyor olmasıdır.

14 gün içerisinde spor egzersizi ile düz ve sıkı bir karına sahip olabilmek için öncelikle kelebek egzersizi yapılması gerekiyor. Daha sonra ise kolları ileriye doğru uzatma egzersizi ve öne doğru plank olarak tabi edilen dirsek ve ayak parmak uçlarının üzerinde durularak uygulanan egzersizin yapılması gerekiyor. Daha sonra ise parmaklardan ayak parmaklarına şeklinde olan sırt üstü pozisyonda ayaklar dik şekilde yapılan egzersiz, klasik makas egzersizi ve egzersiz bandı ile sıkıştırma uygulamalarının gerçekleştirilmesi gerekiyor. Dizleri yukarı kaldırma egzersizi, sırt üstü bacak sallama egzersizi ve pilates topu ile bacak kaldırma egzersizi yapılmalıdır. Düzenli olarak 14 gün uygulanması durumunda başarılı sonuçlar alınabilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 1 Nisan 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın