Faul Problemi Kitabıyla NCAA’in Bilinmeyenleri

yorumsuz
217 views
Faul Problemi Kitabıyla NCAA’in Bilinmeyenleri

Kitaplar, insanoğlu ve dönemine yönelik olarak çok önemli ipuçlarını insanlara sunuyor. Özellikle günümüz modern yüzyıl dünyasında insanlara yol gösterici niteliği sunan kitaplar, pek çok farklı alana ilişkin olarak çok önemli gerçekleri de gün yüzüne çıkartıyor. Son yıllarda özellikle edebiyat alanında da fazlasıyla etkisini göstermeye başlayan yaşamın her alanında önemli etkileri bulunan sporun, edebiyat dünyasındaki etkisi spor dalındaki kitaplar ile oluyor. Spor kitapları sadece genel spor branşları bilgileri değil aynı zamanda da futboldan basketbola pek çok farklı branşta sporcusundan yöneticisine kadar ön planda bulunanın tam arkasında bulunanları sunuyor. Bunlardan birisi de ABD kolej basketbolu piyasasında yaşanan kirli oyunları ve bunun oyuncularda yaratmış olduğu stres baskısını Faul Problemi adlı kitapta ABD’nin en iyi spor yazarlarından John Feinstein kaleme alıyor.

Spor dünyasında bulunan profesyonellerin ve arkadaşlarının en başarılı basketbolcuları dahi yönlendirmekte olduklarını NBA için son derece klasikleşmiş bir durum olduğu, Washington Post gazetesinin spor yazarı John Feinstein tarafından kaleme alınan Faul Problemi isimli romanda Boston civarında yaşayan Terrell Jamerson ve Danny Wilcox isimlerindeki iki genç basketbolcunun hikayesini anlatıyor. Kitapta özellikle NCAA yani Amerikan Kolej Sporları Kurumu’nun ciddi bir sektör durumuna gelmesinin ardından meydana gelen büyük transfer paraları ve beraberinde getirdiği ciddi rekabet ortamına dair çarpıcı gerçekleri akıcı bir dil ile okuyucuya aktarıyor.

Özellikle Faul Problemi isimli kitapta televizyon kanalları, spor markaları, okullar ve tabii ki yatırım bankaları gibi kuruluşlar tarafından milyon dolarlar seviyesine ulaşan paraların gündemde olmasından dolayı sporcu ve aynı zamanda öğrenci olan gençleri yönlendirmek isteyen ve bunun için fazlasıyla gayret göstermekte olan pek çok nitelikte kişinin piyasada etkin biçimde rol almasına neden oluyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 3 Nisan 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın