Göz Tiplerine Göre Eyeliner Nasıl Sürülür?

yorumsuz
555 views
Göz Tiplerine Göre Eyeliner Nasıl Sürülür?

Göz Tiplerine Göre Eyeliner Nasıl Sürülür?

Göz tipinizi belirleyip ona göre eyeliner sürmek, göz şekliniz küçük ise büyütmenize, büyük ise küçültmenize, yaygın ise daha küçük göstermenize yarar. Bunun için önce gözünüzün şekline karar vermeniz gerekir. Siz de ‘göz tiplerine göre eyeliner nasıl sürülür?‘ diye merak ediyorsanız, işte cevabı; Gözünüzün şekli monolid yani küçük ise ve göz kapaklarınız az belirgin ise, bu şekildeki gözler için genelde makyaj ile gözleri büyütme hilesi kullanılır.

Genellikle siyah, kahve, bordo gibi eyelinerlar bu tarzdaki küçük gözler için ideal renkler olsa da beyaz da oldukça iş görecek bir renktir ve gözleri olduğundan büyük gösterir. Bu seçenekler size uygun değil ise göz tiplerine göre eyeliner nasıl sürülür yazımızı okumaya devam ediniz. Yazımızın en alt kısmındaki görselden göz tipinize bakarak da karar verebilirsiniz.

Gözleriniz birbirinden uzak ise, mümkün olduğunca göz pınarlarından başlayarak ince başlangıçlı ve giderek kalınlaşan bir eyerline çizgisi deneyebilirsiniz. Birbirine göz tipiniz var ise de tam tersine daha kalın ve göz pınarlarından başlayan bir eyeliner deneyebilirsiniz. Ayrıca aydınlatıcılar ya da çok açık renkli farlar kullanarak göz pınarlarına vurgu yapmak birbirine yakın gözlü bayanlar için oldukça kullanışlı bir teknik olacaktır.

Düşük göz kapaklarınız var ise, daha canlı ve enerjik gözler için ucu kalkık, kuyruğu uzun eyeliner tercih etmek daha çok işinize yarayacaktır ve gözlerinizi o yorgun ve cansız gibi duran halinden kurtaracaktır. Bu seçenekler size uygun değil ise göz tiplerine göre eyeliner nasıl sürülür yazımızı okumaya devam ediniz.

Eğer göz tipiniz Badem şeklinde iseniz, hemen hemen her şekilde eyeliner kullanabilirsiniz fakat kuyruğu uzun ve kuyruk hizası kaşınızın bittiği hizaya göre ayarlanmış eyeliner çizgisi genellikle hem göz şeklinizin ortaya çıkmasına hem de daha hoş görünmesine sebep olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 14 Mart 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın