İphone, Android Telefonlardan Daha Fazla Bozuluyor

yorumsuz
277 views
İphone, Android Telefonlardan Daha Fazla Bozuluyor

Akıllı cep telefonlarının piyasaya girmesiyle birlikte tüm dünyada büyük bir furya yaratması çok kısa bir zaman aldı. Günümüzde artık dünyanın her yerinde her yaş kitlesine ulaşan akıllı cep telefonu cihazları, insanların yaşamlarına kolaylık ve renk kazandırıyor. Sunduğu önemli fırsatlar nedeni ile son derece yoğun şekilde kullanılan akıllı cep telefonlarında ilk dönemlerden bu yana en büyük rekabet iPhone ve Android işletim sistemli akıllı cihazlar arasında oluyor.

Her kullanıcı kendi alışkanlıkları ve istekleri çerçevesinde iPhone veya Android işletim sistemli akıllı cep telefonu modellerinin daha iyi ve daha verimli olduğunu öne sürüyor. Bu konuya ilişkin olarak da önemli araştırma ve çalışmalarda sürekli olarak gerçekleştiriliyor. Bunlardan birisi olan ve en son 2016’nın sonunda yapmış olduğu bir araştırma sonucu ile Blanco Technology Group, ilginç bir sonucu ortaya çıkardı. Çünkü günümüzde iPhone akıllı cihazları, Android işletim sistemli cihazlara göre daha fazla bozuluyor. Daha önce yapılan araştırmalarda Anroid cep telefonları önde görünürken, yapılan bu son araştırma iPhone cihazların, daha fazla arızalandığını gösteriyor.

2015 senesinde sadece yüzde 15 gibi bir bozulma oranı bulunan iPhone cihazların, gerilemesini ciddi şekilde sürdürdüğü ve bu son yapılan araştırma sonucunda yüzde 60 seviyesinde çıktığı görülüyor. Android telefonlar ise aynı dönemlerde yüzde 85 oranını yakalamışken şu anda yüzde 47 seviyesine kadar inmeyi başarabilmiş görünüyor. Bu noktada yapılan araştırmalarda dile getirilen bozulma kavramı Blancco tarafından ‘tamir edilemeyecek kadar ciddi performans sorunları’ şeklinde açıklıyor. Bu durumda akıllı cep telefonu piyasasında iPhone cihazlarından en fazla bozulma oranına sahip cihaz ise iPhone 6 oluyor. Android kapsamındaysa ise Apple’nin en önemli rakibi olan Samsung bozulma konusundaki liderliği üstlendiği görülüyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 16 Mart 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın