Kesinlikle Okunması Gereken Kitaplar

yorumsuz
534 views
Kesinlikle Okunması Gereken Kitaplar

Kesinlikle Okunması Gereken Kitaplar

Kitap okumak, insan için büyük bir bilgi ve güç kaynağıdır. Yeni bakış açıları kazanmak, dünya görüşünü şekillendirmek, entelektüel bilgi birikimine sahip olmak ve dile fazla hakim olmak gibi daha sayılabilecek niteliklerde çok sayıda avantajı ve etkisi bulunur. Bu sebep ile bir insanın yaşamı boyunca her dönemine özel olarak var olan birbirinden kaliteli eserleri okuması büyük bir önem taşımaktadır. Edebiyat dünyasının önde gelen isimleri tarafından kaleme alınmış olan pek çok farklı nitelikte ve türde kitap bulunuyor. Bu durumda zengin bir çeşitlilik ile her ilgi alanına göre kitap okuma sağlıyor. Ancak bazı kitaplar var ki kesinlikle okunması gereken kitaplar arasında yer alıyor.

Bu kitaplar hem edebiyat dünyasındaki var olan değeri hem de insana katmış olduğu değerler yönünden çok büyük bir önem taşıyor. Edebiyat dünyasının önde gelen isimlerine göre hem edebi yönden hem de içerik yönünden kesinlikle okunması gereken kitaplar var ve bu kitapların her yaş grubundan kişinin mutlaka okumuş olması gerekiyor. Daha geniş perspektifte bir bakış açısı kazanmak ve entelektüel bir birikime sahip olmak kitap okumakla eş değer olduğu kadar bu kitap okuma serüveni içerisinde de bazı kitapların mutlak suret ile yer alması çok büyük bir önem arz ediyor.

Modern yüzyıl dünyasında edebiyat alanında gelinen bugünkü noktada kesinlikle okunması gereken kitaplar arasında özellikle ‘Kürk Mantolu Madonna’, ‘Uçurtma Avcısı’, ‘Suç ve Ceza’, ‘Şeker Portakalı’, ‘Kuran-ı Kerim’, ‘Simyacı’, ‘Sefiller’, ‘Dönüşüm’, ‘Hayvan Çiftliği’, ‘Fareler ve İnsanlar’ ve ‘1984’ gibi kitaplar bulunuyor. Bu kitapların mutlak suret ile edebi birikim içerisinde bulunması gereken son derece büyük önem taşıyan eserlerdir. Günlük yaşamın temposundan vakit ayırarak, kitap okumak insana çok şey katar.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 28 Mart 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın