Keten Tohumu Besin Değerleri ve Faydaları

yorumsuz
459 views
Keten Tohumu Besin Değerleri ve Faydaları

Keten Tohumu Besin Değerleri ve Faydaları

Sağlıklı ve doğal bir beslenme alışkanlığı sayesinde hem vücuttaki fazla kilolardan kurtulabilmek hem dinç ve formda bir vücuda sahip olabilmek hem de sağlıklı ve uzun bir ömre sahip olabilmek mümkün oluyor. Bu yüzden modern çağda mutlak suret ile doğallıktan uzak kalınmaması büyük bir önem taşıyor. Bu çerçevede de son yıllarda yeniden oldukça popüler bir hale gelen ve özellikle bayanlar tarafından yaygın şekilde kullanılan keten tohumu ön plana çıkıyor. Genellikle yaz aylarında meyve vermeye başlayan bir bitki olması sebebi ile son derece yaygın bir şekilde kullanılıyor.

Günümüz modern yüzyıl dünyasında son derece yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmış olan keten tohumu için belirtilecek faydalar oldukça geniş bir çerçeveye ulaşmaktadır. İnsan vücudu için çok önemli ve çok zengin bir bitki türü olması uzmanlar tarafından da yoğunluklu olarak önerilmesine neden oluyor. Keten tohumlarının içermekte olduğu pek çok mineral ve vitamin bulunuyor. Oval, yassı ve sert bir yapıya sahip olan keten tohumuyla vücuttaki fazla kilolardan kurtulabilme noktasında da çok önemli sonuçlar alınabiliyor. Son yıllarda yaygın şekilde kullanılmakta olunan keten tohumunun özellikle C vitamini, E vitamini ve K vitamini konusunda son derece zengin değerlere sahip olan bitki türlerinden birisini olmasını sağlıyor.

Bunun yanı sıra keten tohumu kalsiyum, bakır ve demir yönünden de yine en zengin değerlere sahip olan bitki türlerinden birisidir. Keten tohumunun tam bir magnezyum kaynağı olduğu da biliniyor. Bu gibi besin değerlerinin dışında omega 3 yağları yönünden de oldukça zengin bir içeriğe sahiptir. Bu sebep ile de keten tohumunun özellikle vücudundaki fazla kilolardan kurtulmak isteyen kişiler tarafından ve aynı zamanda da vejetaryenler tarafından tüketilmekte olunan en önemli besinlerden birisi olarak öne çıkıyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 28 Mart 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın