Kim Milyoner Olmak İster’de Tarihi Gece

yorumsuz
389 views
Kim Milyoner Olmak İster’de Tarihi Gece

Kim Milyoner Olmak İster’de Tarihi Gece

Türk televizyonlarının en çok izlenen yarışma programlarından birisi olan ve yıllardır izlenme rekorları kıran Kim Milyoner Olmak İster isimli programda tarihi bir gece daha yaşandı. Yarışma tarihinde çok nadir şekilde açılabilen 11.soru, geçtiğimiz gecede de açıldı. Türk televizyon ve sinema dünyasının duayen ismi Kenan Işık’ın sunumu ile Türk televizyonlarının kült programlarından birisi haline gelen ve çok geniş bir kesimden tarafından ilgiyle takip edilen yarışma programında, Kenan Işık’ın rahatsızlık geçirmesinden sonra kısa bir ara verilmişti. Durumu tam olarak düzelmeyen Işık yerine pek çok ünlü isim öncelikle programı sunmuş, daha sonra devamlı sunucu olarak Selçuk Yöntem sunumuyla program devam etmişti.

Kısa bir süre önce ise Selçuk Yöntem yarışma sunuculuğunu başarılı oyuncu Murat Yıldırım’a bırakmıştı. Murat Yıldırım’ın başarılı sunumu ile ekranların en çok izlenen yarışma programlarından birisi olmaya devam eden Kim Milyoner Olmak İster isimli bilgi yarışmasında çok uzun bir sürenin ardından 12 soruluk yarışmanın 11.sorusuna gelen bir yarışmacı oldu. 11.soruya kadar gelerek 250.000 TL’lik soruyu gören yarışmacı, 12.soruyu görmeye çok yaklaştı. Kim Milyoner Olmak İster’e İstanbul’dan katılım gerçekleştiren 30 yaşındaki Emre Toraman 250 bin TL olan ödülü bulunan 11.soruya kadar gelme başarısını gösterdi.

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında sunucu Murat Yıldırım tarafından yarışmacıya ‘Kullanmakta olduğumuz takvime göre hangisi tarihte yaşanmış gerçek bir gündür?’ sorusu yöneltildi. Yarışmacı Emre Toraman ise ‘Hep birlikte 1 milyon TL’lik soruyu görmek istediklerini, kendisi için şımarıklık yaparak, telefon jokeri hakkını 1 milyon TL’lik soruya saklamak istediğini belirterek, yarışmanın hakkını vermek istediğini dile getirdi ve var olan telefon joker hakkını kullanmadı. Soruya ’29 şubat 1900’ yanıtını veren Emre Toraman 250 bin TL’lik ödülü de kaybetti. Yarışmacı, 15.000 TL’lik ödülle yarışmadan ayrıldı. Sorunun doğru yanıtı ise ’29 şubat 1600’ şeklinde açıklandı.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 28 Mart 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın