Legaue of Legends Şampiyonluk Ligine Yeni Sponsor

yorumsuz
237 views
Legaue of Legends Şampiyonluk Ligine Yeni Sponsor

Legaue of Legends Şampiyonluk Ligine Yeni Sponsor

Hızla gelişen teknoloji modern yüzyıl yaşamında çok önemli değişikliklere yol açıyor. Özellikle de 21.yüzyıl dünyasında artık bir spor dalı haline gelen bilgisayar oyunları, oyun alışkanlıklarında çok önemli değişimlere yol açtı. Günümüzde dünya genelinde milyarlarca lirayı bulan büyük bir Pazar haline gelen ve yüksek transfer ücretlendirmelerinin bulunduğu bir spor dalı olan e-spor pazarındaki en büyük kapsamdaki oyunların başında LoL geliyor. 2016’da League of Legends Şampiyonluk Ligi oyununda tek bir takıma destekte bulunarak, e-spor dünyasına giriş yapan Ülker şirketi, 2017’de doğrudan Şampiyonluk Ligi’ne sponsorluk yapıyor.

Ülker, Türkiye’de her yıl sürekli olarak popülaritesini arttıran ve daha geniş kitlelere ulaşmakta olan League of Legends Şampiyonluk oyunun düzenleyicisi Riot Games ile bir anlaşma gerçekleştirerek 2017 yılı sezon sonuna dek Şampiyonluk Ligi sponsorluğu yapacak. Gerçekleştirilen anlaşma çerçevesinde de her bir LoL Şampiyonluk Ligi takım formalarının kol bölümlerinde Ülker şirketine ait bir logo bulunacak. Riot Games ile beraber ortaklaşa yapılan basın toplantısı çerçevesinde gençler ile onların dilinde iletişim kurmaya dair çok değer verdiklerini dile getiren pladis Türkiye, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Orta Asya Pazarlama Başkan Yardımcısı Başak Karaca özellikle e-spor alanını 2015 senesinden beri gerçekleştirmekte oldukları ‘Mutluluk Her Yerde’ kampanyalarıyla genç hedef kitle ile etkileşimde olacaklarını açıkladı.

Ülker şirketi e-spor alanı dahilinde ilk televizyon reklamını Legaue of Legends Şampiyonluk oyunu için çekerken, Youtube kanallarında da 6 ayda 6 milyondan fazla izlenmeye ve yaklaşık 110 bin aboneye ulaştı. Şu an için e-spor alanı içerisinde Ülker şirketi tarafından gerçekleştirilmekte olunan tüm çalışmalarda sponsorluk ile birlikte çok daha geniş bir alana ulaşılacağı ve Legaue of Legends Şampiyonluk Ligi’ne destek vermeye başladığı belirtiliyor. Yapılan sponsorluk anlaşması e-spor’da çok daha ileri seviyelere gelinmesini sağlayacak.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 19 Mart 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın