Mahkemede Elçin Sangu’ya Şok

yorumsuz
270 views
Mahkemede Elçin Sangu’ya Şok

Türk televizyonlarının ve sinemasının başarılı genç oyuncuları arasında kendisine yer bulan ve güzelliği kadar oyunculuğuyla da dikkatleri üzerine çeken Elçin Sangu’nun menajeri Başar Okay ile yaşadığı sorun mahkemeye taşınmıştı. Elçin Sangu ve menajeri Başar Okay’ın davası yeni görüldü. Mahkemede 10 tanığın, Sangu’ya karşı 10 tanığın da suçlamada bulunması güzel oyuncunun mahkemede büyük bir şok yaşamasına neden oldu. Oyuncu ve menajer Başar Okay tarafından ona bir abla şefkati ile yaklaştığı ve başrol oyuncusu yaptığını fakat kendisinin vefasız davrandığını, haksız yere sözleşmeyi feshettiğini dile getirerek, mahkemeye 100 bin dolarlık tazminat davası açtı.

Söz konusu olaya göre Başar Okay ile Elçin Sangu arasında 2012 yılında sadakate odaklı bir sözleşme imzalanmış, Okay’ın genç oyuncunun tüm iş sözleşmelerine kefil olduğu ve girişimleriyle birlikte Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Aşk Kaç Beden Giyer, Kiralık Aşk, Karadayı, Kurt Seyit ve Şura gibi dizileriyle birlikte bir içecek markasının reklamlarında oynama şansı yakaladığı belirtiliyor. Bunun ardından genç oyuncunun Başay Okay’ın onayını almadan sözleşmede fesih uyguladığı ve bir ajans ile çalışmaya başladığı belirtiliyor. Bunun üzerine de Başay Okay’ın 100 bin dolarlık yani yaklaşık 364 bin TL’lik bir cezai şart bedeli isteminde dava açtı.

Geçen hafta İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmasına Elçin Sangu ve menajer-oyuncu Başay Okay doğrudan katılım gerçekleştirdi. Duruşma esnasında 10 tanık için dinleme yapıldı ve duruşmada Okay ile yüz yüze gelmemeye çalıştığı belirtildi. Cast Direktörü Gülden Avşaroğlu, sözleşme karşılıklı anlaşmaya bağlı olduğu, oyuncular saçının telinden oyunculuğa kadar yetiştirildiğini fakat ünlü olmalarının ardından menajer değiştirmekte olduklarını, sözleşme koşullarına uymak zorundalığında olduklarını ve Okay’ın kendisine fazlasıyla emek harcadığını belirtti. Mahkeme ise davalı tanıkların dinlenmesi için mahkemeyi ileri bir tarihe erteledi.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 1 Nisan 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın