Nintendo Switch’te Gizli Mesajı Sakladı

yorumsuz
246 views
Nintendo Switch’te Gizli Mesajı Sakladı

Dünyanın en büyük oyun konsolu şirketlerinden birisi olan Nintendo’nun yeni oyun konsolu kullanıcılarına büyük bir sürpriz yaptı. Modern oyun dünyasının gelişimi açısından en önemli şirketlerden birisi olan ve her zaman bu gelişimde rol üstlenen Nintendo’nun her dönemde piyasaya sunmuş olduğu Nintendo oyun konsolları, dünyanın her yerinde son derece yoğun ve sık bir şekilde ilgi görüyor. Ancak son yıllarda Playstation ve Xbox gibi oyun konsollarına nazaran bir nebze geride kalmış gibi görünen şirket, kullanıcılarına yönelik sunduğu özel uygulamalarıyla bu alandaki yerini en azından muhafaza etmeyi sürdürüyor. Nintendo Switch kullanıcılara önemli bir sürpriz sunuyor.

Nintendo’nun kullanıcılarına yönelik olarak gerçekleştirmekte olduğu sürprizler ile kullanıcılarını memnun ediyor ve onlara olan değer ve ilgisini gösteriyor. Bu çerçevede de Nintendo Swtich ile birlikte kullanıcılara gizli bir mesaj bırakan şirket, bunu konsolda bulunan bir mesaj ile sağladı. Kolaylıkla fark edilmeyen bir gizli mesaj olsa da fark eden kullanıcılar tarafından sosyal ağlarda paylaşılması ile çok kısa süre içerisinde popüler hale geldi. Şirket, Nintendo Switch’i piyasaya sunmasının ardından Nintendo hayranları tarafından çok kısa süre içerisinde tüketildi. Switch satın alan kullanıcılar, gizli mesajın ne olduğunu ve Nintendo’nun bu mesajı nereye yazdığını merak ediyor.

Şirket, Nintendo Switch Pro Controller üzerinde oyunculara özel bir mesaj bırakmış. ‘Thx2 allgamefans!’ şeklinde Türkçesi ‘Tüm oyun severlere teşekkürler’ yazısını oyun kontrolünü mümkün kılan oyun kontrolörünün sağ çubuğu üzerine yazılmış. Bu çubuğun üzerinde bulunduğu mekanizmanın üzerine yazılan yazı için çubuğu aşağıya doğru çekmek ve bu alana ışık tutmak gerekiyor. Bu şekilde yazının tamamı okunabiliyor. Henüz Türkiye satışı bulunmayan oyun konsolunun gelip, gelmeyeceği veya ne zaman geleceği net belli olmasa da yurtdışında satışı 299 dolar’dan yapılıyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 16 Mart 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın