Uncharted Serisinden Üzücü Haber Geldi

yorumsuz
236 views
Uncharted Serisinden Üzücü Haber Geldi

Bilgisayar oyunları dünyasında oyun tutkunlarının en önemli ve en popüler oyunları arasında bulunan Uncharted serisi dünyanın her yerinde çok seviyor ve Nathan Drake hayranı olanlar için üzücü bir haber geldi. Bunun sebebi ise dünyaca ünlü oyunun yapımcıların Nathan Drake yorumları seriyi seven ve hayran olanları hiç hoşuna gitmeyecek türden. Uncharted 4 ile 2016 senesinde en sağlam oyunlarından birine imza atan Naughty Dog’tan Nathan Drake hayranı olanların pek de beğenmeyeceği bir açıklama gerçekleştirildi.

Bir nevi Uncharted serisi olarak nitelendirilebilecek Uncharted: The Lost Legacy oyun versiyonunda sevilen karakter yer almayacak. Playstation Blog üzerinden Uncharted: The Lost Legacy oyununa yönelik olarak tüm ayrıntıların paylaşımını yapan Naughty Dog, oyun serisinin geleceği yönünden de son derece ciddi ipuçları verdi. Josh Scherr, her defasında olayların içerisinden çıkılamaz duruma geldiğini, bunun sebebinin ise Nathan’ı tekrardan olaylara dahil etmenin herhangi bir anlam ve öneminin bulunmadığına dair açıklamada bulunarak, gündeme gelen konuya ilişkin olarak en son sözü söylemiş oldu.

Oyunda hikayeyi yaratırken ekip pek çok kez Nathan Drake’i oyunun neresine koyacağını öngörmüş, hatta ilk başlarda yan karakter şeklinde dahi gelebileceği söylenmiş ancak işin sonunda bu karar verilmiş. Uncharted 4 oyunun Nathan için bir son olduğunu dile getiren Scherr, bu olayın sonrasında eğer Uncharted serisi gelecek ise dahi, Nathan’ın bu hikayede yer almayacağını dile getirdi. Chloe ve Nadine başlarına gelen dertler ile uğraşırken, Nathan’ı Crash Bandicoot oynuyor şekilde hayal edebileceğini dile getiren Scherr konu ile ilgili çok net görünüyor. Bu durum oyun tutkunlarına ilişkin olarak Nathan’ın bundan sonraki Uncharted’ler ile bulunmaması ile ilgili olarak özellikle seriyi nasıl etkileyeceği ise merak konusu oluyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 21 Mart 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın