Yeni Volkswagen Arteon

yorumsuz
534 views
Yeni Volkswagen Arteon

Volkswagen CC 4 kapılı coupe yerini daha büyük ve daha lüks Volkswagen Arteon alıyor. Aracın ilk örneğini ele alarak kısa bir gezintiye çıkalım.

Volkswagen Arteon, Volkswagen’in daha fazla kar elde etmek için yaptığı atağın bir parçası ve de BMW’nin 5 Serisi ile Audi’nin A6’sına rakip olduğu söyleniyor.
Kesinlikle, bu maskenin altında bol stil ve kullanışlı bir alan miktarı olduğunu söyleyebiliriz.
Ancak biz her ne kadar motor ve şanzıman kombinasyonunu sevsek de, otomobil satışa sunulmadan önce sürüş özelliklerinin gelişmesini umuyoruz.

 

Arteon, VW’deki yeni içeriklerinin tasarımına daha duygusal bir yaklaşımı içerdiğini söyleyen ürün geliştirme patronu Dr. Franck Welsch’in bu konuda oldukça heyecanlı olduğunu da görebiliyoruz. “Arabanın dikiz aynasından yeni ön cephelerin nasıl bir görünüm aldığını gördünüz mü?” diye sordu.


“Yeni bir LED görünümü elde etmek için far ünitelerine giren geniş ızgarayla çok daha fazla şey amaçlanıyor” Ne yazık ki Dr Welsch’in istediği kadar açık bir araba görünmüyordu, ancak desenli kamuflajın arkasında bile, arkadaki Audi A5 tarzı eğriye sahip geniş beş kapının şeklini görebiliyorsunuz.Ve evet, burun kısmı ilginç görünüyor.

Marka, MQB tabanlı otomobilin Audi A5 ve A7 arasında Passat’dan daha geniş bir iz ve daha uzun tekerlek mesafesine sahip olduğunu söylüyor. Ama hepsinin içinde (üretim öncesi arabamızda bile) mükemmel kaliteye sahip olan Passat, gayet açık kontrollere ve artık alışılmış dijital sanal kokpite sahip.  Ayrıca etkileyici bir şekilde bu modelimizde, güncellenen akıllı dokunmatik ekrana, artı bir ahşap seçeneğine ve diğer tamamlamalara söz verildi.
Arka kısım ise mükemmel ve arka koltukları katladığınızda 1,7 metre küpe yükselen 0,5 metre küpe genişleyen bir kapasite sunuyor. Arteon motor yelpazesi, 148 beygir gücünden 236 beygir gücüne kadar güç tüketen tanıdık TDI’lara ek olarak, piyasaya çıkacak yeni Golf 148 beygir gücü ve 1.5 litrelik benzini de içeriyor. İki adet 2.0 litre benzinli model de, biri 188 hp ve diğeri sadece ABD’de olmak üzere 276 hp’lik bir araba kullandık.
Motorlar pürüzsüz ve uygun baskı kalıbına sahip VW’nun yedi vitesli DSG kutusunun yeni bir versiyonuydu. Kalkıştaki duraksamayı ve hızlı vites değişimlerini azaltmak için güncelleme yapıldı, yanıt verme süresi ve de kullanış bakımından daha seri hale geldi. ABD modelinin çok sağlam ve aktif amortisör sistemine sahip olmasına rağmen her iki otomobile de etkileyici geliştirmeler eklendi. Mühendisler, bunun bir kısmının Güney Afrika’daki yüksek sıcaklığa bağlı olarak lastik hava basıncında artışa neden olabileceğini söylediler ancak Mart ayında Cenevre Motor Gösterisi’ne çıktıktan sonra bazı şasi ayarlamasına ihtiyaç duyulduğu da açıkça gözlenebiliyordu. Araç önümüzdeki yaz satışa çıkacak.

Arteon‘un yükselen hareket piyasasına uyması için, fiyatlar CC’lerde yüzde iki ila üç arasında olacak şekilde ayarlandı. VW arteon fiyatı, 35.000 € ‘dan başlamasını bekleniyor (sadece 30.000 £’ ın altında).

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 6 Mart 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın