7 Günde Kas Yapmak için Sağlam Bir Programı

0
116

Erkek ve kadın ayırt etmeksizin herkes güzel bir vücuda sahip olmak ister. Özellikle de fazla kilolarından rahatsız olan kişilerin kısa sürede vücutlarında bir değişimin meydana gelmesi hayalini kurarlar. Tabi çok kısa sürede bunun gerçekleşmesi imkansız gibi gözükse de düzenli yapılan çalışmalar sonucunda yağların yok olup kasa dönüşmesi mümkündür.

Yağlarını yok ederek kas yapmak isteyenler için artık fit ve kaslı görünüme sahip olmak zor değil. Yapılacak düzgün beslenme programları ve vücut geliştirme sporu ile kaslı bir görüntüye sahip olunabilir. Bu yazımızda 7 günde kas yapmak isteyenler için sağlam bir programdan bahsedeceğiz. Tabi bu hareketler mutlaka bir uzman kontrolünde ve düzenli bir şekilde yapılmalıdır.

Siz de Yağlarınızdan Kurtulabilirsiniz

Bu hareketler iş yeri de dahil olmak üzere herhangi bir alet gerektirmeden yapılan hareketlerdir. Kişinin kendi ağırlığı ile çalışabileceği egzersizler metabolizmanın hızlı çalışmasına yardımcı olurken, kas yapmak isteyenler için ise harika bir görüntü oluşturacaktır. İşte o egzersiz hareketlerinden bazıları;

1- Isometric Press Up Hareketi: Bu hareket vücuttaki hormonları harekete geçirmek adına yapılan egzersizlerden biridir. Bu hareket için şınav pozisyonu almak gerekiyor. Şınav pozisyonundayken vücudu sabitleyin ve kollardan yardım alarak önce yükselin daha sonra da dirsekleri kırarak yere doğru yaklaşın. Bu pozisyondayken yaklaşın 20 saniye kadar da bekleyin.

2- Plyometric Press Up Hareketi: Bu hareketi yapmak içi de yine şınav pozisyonu almak gerekiyor. Şınav pozisyonunda yavaşça yere doğru inin ve yine yukarı kalkarken vücudunuzu hızlı ve kuvvetli bir şekilde yukarı doğru itin. Bu hareket göğüs kaslarında büyük etkiye sahip olacaktır.

3- Alternate Leg Jump Hareketi: Bu hareket bol bol zıplamaya yarayan bir hareket. Yağ yakımının da hızlanmasını sağlayan bu hareket için bir sandalye ya da bir kutuyu alarak bir ayak sandalyede olacak şekilde durun. Dizinizi 90 derece olacak şekilde kırın ve kollarınızı iki yana alın. Bu konumda vücudunuzu olabildiğince de yükseğe zıplayın. Zıpladıktan sonra inerken sandalyeye diğer ayağınız denk gelebilecek şekilde inmeye dikkat edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here