Adale ve Genel Kramplara Bitkisel Çözüm

0
75

Adale Krampı

Bacak ve ayaklarda ortaya çıkan adale krampları sizlere istemsiz ağrılar yaşatmaktadır. Bu tür adale ağrılar geçicidir. Adale kramplarının ortaya çıkmasının en büyük nedenlerinin başında atardamar rahatsızlarından kaynaklanmaktadır. Kaslarda bulunan kanının yeteri kadar kanlanmamasından kaynaklanmaktadır. Adale kramplarının bitkisel çözüm yolları aşağıdaki gibidir.

Bir fincan sirkenin içerisine aynı miktarda bal konulur. Ve bir fincan sıcak su kaynatılır. Haftada iki veya üç defa içilir. Sabah ve akşam olmak üzere 15 gün ayakların tabanlarına limon suyu sıkılıp kendi kendine kurutulması beklenilir.

Genel Kramplar

Vücuttaki genel kramplarının olmasının başlıca nedenleri krampın olduğu yerdeki damarın yeteri kadar kanlanmamasından kaynaklı olmasıdır. Genel krampların bitkisel çözüm yolları aşağıdaki gibidir.

Bir litre kaynar suya kurutulup yüksük otu yapraklarından bir kahve kaşığı konulur. Ardından on dakika demlemeye bırakılır. Ve süzülür günde 2 veya 3 bardak içilir.

Bir litre suya bir kahve kaşığı kuru nane konup, 20 dakika demlenir süzülür, kahvaltıdan yarım saat önce günde bir bardak içilmektedir.

Bir bardak kaynar suya bir kahve kaşığı aluç konulur. Bir saat demlenmeye bırakılır. Yemeklerden sonra bir su bardağı içilir.

Bir litre kaynar suya yine bir kahve kaşığı mayıs çiçeği konulur. Bir saat kadar demlenmeye bırakılır. Günde 1 yada 2 kahve kaşığı kadar içilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here