Albümin Rahatsızlığına İyi Gelen Bitkisel Ürünler

0
101

Albümin kan plazmalarında olan bir maddedir. Yetişkin ve sağlıklı bir kişinin karaciğerinde günde takriben 12-14 gram albümin sentezi yapılmaktadır. Karaciğer hastalığı olanlarda, yaşlılarda ve beslenme bozukluğu olan kişilerde albümin sentezi azalmaktadır. Bu azlık kişinin bir takım sorunlar yaşamasına sebep olmaktadır.

Albümin Rahatsızlığına İyi Gelen Bitkisel Ürünler

20 gram mısır, püskülü, bir litre suya konulup 10 dakika kaynatılır. Ve ardından 30 dakika demlenilirmeye bırakılır. Su yerine içilir.

15 gr at kuyruğuı 1 litre suda 10 dakika kaynatılır. Ve ardından 30 dakika demlenilirmeye bırakılır. Su yerine içilir.

20 gr ayrık otu 1 litre suda 10 dakika kaynatılır. Ve ardından 30 dakika demlenilirmeye bırakılır. Su yerine içilir.

40 gr ayrık kökü 1 litre suda kıyılarak 10 dakika kaynatılır. Ve ardından 15 dakika demlenir, süzülür ve günde 3 bardak içilir.

40 gram diş budak yaprağı bir litre sıcak su içerisinde bekletilir. 20 dakika sonra süzülür ve günde 3 veya 4 bardak kadar içilir.

Kurumaya başlamış olan fasulyelerin taneleri çıkarılır. Kapçıkları kurutulur, ufalanır. Bir yemek kaşığı ufalanan kapçıkları ve bir litre su ilave edilip 5 dakika kaynatılır. 5 dakika da çay gibi demlenir ve günde 3 defa su bardağı olmak üzere içilir.

50 gram mısır püsküşü bir litre sıcak suda 20 dakika bekletilir. Mide boş iken 3 veya 4 bardak içilir.

Bir yemek kaşığı yabani kereviz, bir litre sıcak su içine konulup 20 dakika bekletilir. Süzülür ve günde 3 bardak içilir.

Ardıç kaynatılarak tüketilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here