Anne Sütünü Çoğaltacak, Azaltacak ve Kesecek Bitkisel Ürünler

0
83

Çocuğunuz dünyaya sağlıklı bir şekilde dünyaya gelebilmesi için elinizde geleni yapmaya çalıştığınızı biliyoruz. Bebeğinizin doğduktan sonra da elinizden geldiğinizi yapmaya devam etmektesiniz. Bu yolda bebeğinizin en iyi bir şekilde gelişmesi için anne sütünün faydalarından yararlanmaya ihtiyacı vardır. Emziren anne olarak emzirmenin, loğusalık döneminde sizi ne kadar iyileştiğine tanıklık edeceksiniz. Ancak bu sürede anne sütünün arttırılmaya ihtiyacınız olabilir.

Anne Sütünü Çoğaltacak Bitkisel Ürünler

Badem, çimlenmiş buğday, arpa, havuç, mercimek, yer elması, baharat olarak da; anason, kimyon, rezeyan, fesleğen, galeğa, şerbetçiotu verbanadır.

Anne Sütünü Azaltmak İçin; 

Kadınların göğüslerinde bulunan süt bezlerinin gebeliğinden ötürü erken dönemlerde süt üretimine başlar. Çocuğu ölü doğan, vaktinde doğmayan veya iş gibi nedenlerden olayı erken vakitlerde çocuğunu emziremeyecek durumda olan anneler bulunmaktadır.

Anne göğsünde biriktirilen bu sütler dışarı atılmadığında anneye ağrı veya sıkıntı vermektedir. Göğüste süt düğümleri meydana gelmeye başlar. Anneler sütünü azaltmak için bitkisel ürünlere başvururlar. Anne sütünü kesme veya azaltmak mümkündür.

Anne Sütünü Azaltacak veya Kesecek Bitkisel Ürünler

Adaçayı ve naneyi çay gibi sık sık içilmelidir.

Taze maydanoz, nane alınıp havanda lapa haline getirilip göğüs üzerine konulur.

Zeytinyağı içerisinde papatya ezilip 2 ve 3 gün bekletilir. Ve şiş göğüs bu yağla sık sık yağlanır. Hafif hafif ovulur.

Fazla süt emicelerle atılır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here