Astıma İyi Gelen Doğal Yiyecekler

0
87

Astım hastalığı en basit tabirle açıklayacak olursak hava yollarının daralması ve nefes almanın zorlaştığı, bunun yanı sıra gün içerisinde oluşan ataklar halinde rahatsızlık göstermektedir. Bu ataklar kişide yaşam boyunca devam etmektedir. Astım hastalığı o kadar yaygındır ki dünya da üç yüz milyondan fazla kişi müzdariptir. Astım rahatsızlığını tam kontrol altına alabilmek için rahatsızlığı tetikleyen durumlardan uzak durulması gerekmektedir.

Astıma İyi Gelen Bitkisel Ürünler

Soğan, sarmısak, çördek otu, limon, anason, nane, çam, kuşdiliotu, ökaliptüs, lavantaçiçeği, kekik ve adaçayı kullanılır.

250 gram siyah turp ince rendelenir ve üzerine 2 veya 3 damla limon suyu sıkılır ve karıştırılıp serin bir yerde muhafaza edilir. Kahvaltıdan yarım saat önce karışımın suyundan bir kahve kaşığı içilir. Akşam yatarken yine yarım kaşık içilir. Suyu içtikten sonra yarım saat üzerine su içmemeli yemek yemelidir.

Mersin yaprağının yaprağı kuru veya yaş olarak bir yemek kaşığı, bir litre suya karıştırılır ve 10 dakika kaynatılır. 20 dakika demlenir, günde 8 veya 10 çay bardağı şekersiz su yerine içilir.

Yarım kilo çam yaprağı kıyılarak 5 litre su içinde kaynatılır buğusu üzerine havlu başın üzerine örtülerek 5 dakika derin nefes alınarak teneffüs yapılır. Günde 1 veya 2 defa tekrarlanır.

Günde 1 veya 2 defa 5 dakika su içine atılmış patateslerin kaynayan su buharı üzerine, başın üzerine örtü alınarak bu yapılır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here