Basenleri İnceltmenin En Kolay Yolları Nelerdir?

0
112

Kilo vermek isteyen neredeyse tüm kadınların sıkıntılarından biridir basenlerinin varlığı. Çünkü basenler tüm vücuda kıyasla en zor eritilen bölgelerin ilk sıralarında yer alıyor. Peki basenleri inceltmenin en kolay yolları nelerdir? Şimdi bu sorunun yanıtını arayalım.

Basenlerinizi eritmek için beslenme programınıza ve egzersiz programınıza sadık kalmalısınız. Unutmamanız gereken önemli nokta ise tek başına diyet ve beslenme programının ya da tek başına yapacağınız egzersiz programının işe yaramayacak olmasıdır. Beslenme ve egzersizi kombinleyerek daha hızlı hedefinize ulaşabilirsiniz.

Basenleri Eritme Egzersizleri Nelerdir?

Basen bölgenizdeki yağları hızla yakabilmeniz için yapabileceğiniz egzersiz yöntemlerinden bahsedelim öncelikle. Kendiniz paylaşacağımız bu egzersiz hareketlerini spor salonuna gitmeden evinizde bile yapabiliyor olacaksınız.

  1. İlk hareketinizde öncelikle sırtüstü bir sandalyenin önüne uzanmalısınız. Topuklar sandalyeye konulacak ve denge sağlayabilmeniz için kollarınız iki yana uzatılarak yerden destek alınacak. Sağ bacak yere 90 derece olacak şekilde havaya kaldırılacak. İki-üç saniye bekleyerek kalçanız yere indirilecek. 20 kez bu egzersizi tekrarlayın.
  2. İkinci egzersizde bir sandalyenin önüne geçilecek. Eller bele konularak sağ ayakla sandalyenin üzerine çıkılacak. Sol topuk olabildiğince arkaya doğru kaldırılacak. Sol ayak yere indirilecek ve doğrularak dik durulacak. Sağ ayak yere indirilecek ve diğer ayağın arkasına konulacak. Ardından tek ayak önce çömeleceksiniz. Sağ ayak tekrar sandalyeye konulacak ve her iki ayak için egzersiz 10 kez tekrarlanacak.
  3. Üçüncü egzersizde sandalyenin önüne geçilecek ve arkanız sandalyeye dönülecek. İki adım ileri gidilerek eller bele konulur. Sol ayak arkaya doğru kaldırılır ve sandalyenin üzerine konulur. Sağ diz kırılarak dik bir biçimde yere doğru çömelirsiniz. Sağ dizin ayak parmakların gerisinde kalmasına dikkat edilir. 2-3 saniye kadar bu şekilde beklenir ve sonra dik durulur. 15 kez hareket tekrarlanır.

Basen Eritmek İçin Neler Yenilmeli?

Basenlerin eritilmesi en zor bölgelerden olduğunu söylemiştik. Bu nedenle egzersiz programı ile birlikte beslenme programınızı da gözden geçirmeli ve size yardımcı olacak bazı besinleri beslenme listenize dahil etmelisiniz. Düzenli bir diyet programı uygulamak isterseniz diyet ve sağlıklı beslenme uzmanından yardım alabilirsiniz.

Basen bölgesinde biriken yağları eritmek için yağ yakıcı özelliği bulunan besinleri mutlaka tüketmeniz gerekiyor. Bu besinler:

  • Yumurta
  • Roka
  • Yoğurt
  • Kuru fasulye
  • Tavuk göğsü
  • Limonlu su

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here