Bel Soğukluğu İçin Bitkisel Ürünler

0
73

Bel Soğukluğu Nedir? 

Bel soğukluğu cinsel yollarla bulaşan bir hastalık olmaktadır. Neisseria gonorrhoeae adlı bir bakteri yüzünden bel soğukluğu olur. Diğer mikroplar da görüldüğü gibi, başka bir kişide enfekte olmuş bir bölgeye dokunmaktan bel soğukluğuna neden olan bakteriyi alabilirsiniz.

Bel Soğukluğu Nasıl Bulaşır?

Bu mikroplar vücutta bir kaç saniyeden fazla uzun bir süre boyunca yaşayamamaktadır. İşte bu yüzden bel soğukluğu, klozet veya kıyafetler gibi nesnelere dokunarak bulaşmaz.

Bel Soğukluğu Dünyada Bir Yılda Kaç Kişide Görüşmektedir?

Bel soğukluğu dünyada bir yıl içerisinde yaklaşık 78 milyon kişide teşhis edilmektedir.

Bel Soğukluğu İnsanı Kısır Yapabilir Mi?

Bel soğukluğu kolayca tedavi edilmektedir. Ancak ciddi ve bazen kalıcı komplikasyonlara neden olabilmektedir. Gonore enfeksiyonu uterusu veya fallop tüplerini etkilediği zaman kadınlarda pelvik inflamatuar hastalık görülür. Pelvik inflamatuar hastalık ile ilişkili en ciddi komplikasyon infertilitedir (kısırlık). Bel soğukluğu olan erkeklerde komplikasyonlar arasında epididimit (sperm taşıyan tüpün enflamasyonu) ve infertilite (kısırlık) bulunur.

Bel Soğukluğu İçin Bitkisel Ürünler

Maydanoz bir litre suda kaynatılır buğusu üzerine hasta oturtulur.

Nöbet şekeri ile havuç tohumu dövülüp yenilir.

Ortası ovulmuş ve çıkarılmış patlıcan külde veya elektrik ocağında pişirilir ılık bir halde tenasül uzvu üzerine konulur.

Tarçın kuşdili kaynatılarak içilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here