Bentley EXP 12

0
121

Bentley EXP 12 ile Elektrik Lüks Otomobil Deneyimi

Dünyada lüks araba denilince ilk akla gelen araba markalarının başında gelen Bentley, modern yüzyıl dünyasının gelişen akıllı ve doğa dostu teknolojisine entegre edilmiş yeni modelleriyle kullanıcılarına lüksün yanında teknolojiye uygun bir araç kullanımı sunuyor. Bentley, özellikle alanındaki ilk sıra dışı otomobil modelini Cenevre’de görücüye çıkardığı elektrikli araba modeli ile yaptı. Dünyanın en önemli lüks otomobil üreticisi olan İngiliz Bentley markası, performans ve konfor konseptini doğa dostu teknolojiyle bir araya getirerek ürettiği elektrikli modelinin tanıtımını yaptı.

Bentley EXP 12 Speed 6e Teknik Özellikleri

Cenevre otomobil fuarında otomobil tutkunlarının beğenisine sunulan Bentley EXP 12 speed 6e elektrikli araba modeli eşsiz bir konfor sunuyor. 2 kişilik olan otomobilin 480 kilometrelik bir menzili bulunuyor. Son yıllarda akıllı teknolojinin gelişimiyle birlikte lüks otomobil modellerinde çok sık şekilde görülmeye başlanan aynaların yerini alan kamera sistemleri Bentley’in elektrikli otomobil modelinde de kendisini gösteriyor. Aracın ön konsolunun orta bölümünde büyük bir OLED ekran bulunuyor. Araç özelliklerine ilişkin yönetimin son derece rahat biçimde yapılabilmesine imkan veriyor.

Motor Özellikleri

Lüks ve konforu çevreci teknolojiyle sunan bu yeni Bentley EXP 12 speed 6e eletrikli araba modeli 0’dan 100 km’ye 3.5 saniye gibi muhteşem bir hızda ulaşan 600 beygirlik bir motora sahip. Elektrikli gücü, konvansiyonel yanma motorunda yer alan araçların performans sınırlarını aşma fırsatı sağlıyor. Aracın elektrik motorları, ayakta durma noktasında geldiğinde, sıra dışı düzeylerde tork üretimi ve ciddi bir ivmelenmeye imkan veriyor. Bunun yanı sıra endüktif teknolojisiyle birlikte çok hızlı şarj olabilme özelliğine sahiptir. Tek bir elektrikli şarjıyla Londra’dan Paris’e ya da Milano’dan Monako’ya gidebilecek gibi ciddi düzeyde bir şarj kapasitesi bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here