Chuck Berry’in Son Kaydı Yayınlandı

0
109

Dünya müziğinin en önemli isimleri arasında yer alan ve dünyanın her yerinde hayran kitlesine sahip olan Chuck Berry geçtiğimiz günlerde 90 yaşında hayatını kaybetmişti. Hayranlarına büyük bir şok yaşatan ünlü şarkıcı Chuck Berry evinde ölü olarak bulunmuştu. Uzun yıllar müzik dünyasına damga vuran Rock’n Roll’un efsanesi olan ünlü şarkıcı Berry, hayatını kaybettiğinde uzun yıllar sonra yeni albüm çalışması gerçekleştiriyordu. Yaklaşık 40 yıl önce son albümünü çıkartan Berry’in, yeni albüm çalışmaları çerçevesinde kaydını yaptığı ilk şarkısı olan Big Boys isimli şarkı yayımlandı.

Geçtiğimiz hafta 90 yaşında yaşamını yitiren Rock müziğinin usta ismi Chuck Berry yeni şarkısı ölümünün ardından yayınlandı. Berry tarafından, yaklaşık 40 yıllık uzun bir aranın sonrasında kaydedilen yeni albümden ilk paylaşımı yapılan şarkının ismi ise Big Boys oldu. Dünyaca ünlü Rock’n Roll efsanesi Berry’in ailesi tarafından, ünlü müzisyenin yaşamının son dönemlerinde bu albüm üzerinde yoğun bir çalışma gerçekleştirdiği ve bu süreç içerisinde yaptığı çalışmadan son derece büyük bir keyif aldığını açıkladı. 90 senelik yaşamı boyunca ve müziğe kattıklarını kutlayabilmek hedefi ile de Chuck albümünden daha iyi olamayacağı yönünde bir açıklama gerçekleştirdi.

16 haziran 2017 tarihinde Dualtone Records etiketi ile yayımı yapılacak olan ‘Chuck’ adlı albüm içerisinde 10 parça şarkı bulunuyor. Dünyanın Rock efsanesi Chuck Berry özellikle ‘Johhny B Goode’ adlı şarkısı ile dünyaca üne kavuşmuştu.

Chuck Berry Kimdir?

18 ekim 1926 St.Louis, Missouri ABD doğumlu olan Chuck Berry, Rock’n Roll’un varlı sebebi ve efsanesidir. Elektro gitar ile Rock’n Roll’un modern çağa ulaşmasını da sağlayan son derece önemli bir isimdir. 1957 senesinde çıkardığı ‘Rock’n Roll Music’ single’nin ardından ‘Sweet Little Sixteen’, ‘Johnny B Goode’ ‘Back’ın The USA’ gibi muhteşem şarkılar ile var olan ününü, dünyaya yaydığı ve ününe ün katma başarısını gösterdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here