Churchill Filmi Fragmanı Yayınlandı

0
113

Birleşik Krallık Başbakanı Churchill’in yaşam hikayesini konu edinecek yeni bir film geliyor. Filmde Winston Churcill’i canlandıracak başrol oyuncusu ise dünyaca üne sahip olan başarılı oyuncu Brian Cox olacak. Geçtiğimiz yıldan bu yana tüm çalışmalar saman altından gizli bir şekilde yürütülen ve dışarıya herhangi bir bilgi paylaşımının olmadığı Churchill filmi için ilk fragmanı yayımı kısa süre önce yapıldı. Biyografik nitelikteki film, tüm dünya genelinde büyük bir merakla bekleniyor.

Birleşik Krallık Başbakanı Winston Churchill’in hayatını anlatacak Churchill filmi özellikle 1944 haziran ayına odaklanıyor. Filmde, Churchill’in Normandiya Çıkarması öncesindeki 1 gününü izleyiciye aktaran filmde, zamana karşı bir gerilim olarak öne çıkıyor. Winston Churchill, 1944 haziran ayında 1 milyon askere yakın müttefik kuvvetin gizli şekilde İngiltere’nin güney sahilinde topladığını öğrenir, Nazilerin sonunu getirmeye de fazlasıyla kararlıdırlar. Bu askerlerin önlerindeki tek engel ise Winston Churchill’dir. 1915 senesinde Gelibolu kıyılarında vermiş olduğu hatalı kararın neticesinin yenilenmesinden korku duyuyordur. Fakat savaş planını destekleme gücünü bulabilmesi amacı ile son derece soğukkanlı eşi Clementine’nin desteğine gereksinim duyuyordur.

Gerilim ve stres yüklü bir dönemi işleyen filmin, özellikle 2.dünya savaşı dönemini ele alan filmler arasında kendisine başarıyla yer bulacağı bekleniyor. Kaliteli kadrosu ve uzun süredir devam eden gizli çalışmalarıyla çekimleri süren filmde başarının yakalanacağına dair herhangi bir şüphe dahi bulunmuyor. Başrolünü üstlenen Brian Cox, Churchill filmi çerçevesinde Winston Churchill’in eşi Clementine olarak başrolde Miranda Richardson ile birlikte rol alacak. Filmin kadrosunda John Slattery, James Purefoy ve Ella Purnell gibi isimlerde bulunuyor. Filmin yönetmenliğini ise Jonathan Teplitzky üstlenirken, filmin senaryosu Alex von Tunzelmann’dan çıktı. Filmin 2 haziran’da ABD’de, 16 haziran’da ise İngiltere’de vizyona girmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here