Ekinezya Nedir? Faydaları Nelerdir?

0
108

Modern yüzyıl dünyasında teknolojinin getirmiş olduğu çok önemli çalışmalar bulunuyor. Ancak teknolojinin getirmiş olduğu yeniliklere karşın doğallık her noktada çok büyük bir avantaj sağlıyor. Özellikle de her geçen gün hızla gelişen teknolojiye karşın doğal bitkiler insan sağlığı açısından çok önemli avantajlar sunuyor. Son derece sağlıklı olan zengin besin değerlerine sahip olan bitkiler ile oldukça dinç ve sağlıklı bir vücuda sahip olunabiliyor. Bu noktada insan vücuduna en fazla fayda sağlayan doğal bitkiler arasında ekinezya ön plana çıkıyor.

Günümüz modern yüzyıl dünyasının yoğun temposu ve koşturması içerisinde insan sağlığını en iyi şekilde korumak adına tercih edilen bitki türleri arasında bulunan ekinezya özellikle grip, soğuk algınlığı ve semptomlarında kullanılabilecek en ideal bitkilerden birisi olarak öne çıkıyor. Genel olarak soğuk algınlığı, boğaz ağrısı, ağrılı hastalıklar ve yılan sokmalarına karşı çok eski tarihlerden bu yana son derece yoğun şekilde kullanıldığı gibi modern yüzyıl dünyasında da son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor. Çok önemli faydaları bulunduğu gibi son derece yaygın şekilde kullanılan ekinezyanın kolaylıkla temin edilebiliyor olması da popüler doğal bitkilerden birisi olarak öne çıkıyor.

Pek çok kişi tarafından soğuk algınlığı, grip, nezle, solunum yolu rahatsızlıkları gibi sağlık sorunları yönünden çok ciddi faydaları bulunuyor. Özellikle de ABD’deki Connecticut Üniversitesi Eczacılık Fakültesi tarafından yapılan bir araştırma sonucuna göre soğuk algınlığı ve nezle rahatsızlıklarına yakalanma olasılığını %58 gibi son derece ciddi bir oranda düşürmekte olduğu belirlenmiştir. Bunun yanı sıra ekinezya baş ağrısı konusunda da son derece etkili olurken, C vitamini ile kullanılması durumunda etkisinin de %80 seviyelere ulaştığı da yine yapılan araştırmaların sonucunda elde edilen sonuçlardan birisidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here