En İyi Süper Kahraman Dizileri

0
149

Son zamanlarda Marvel ve DC comics’in ardı ardına gelen filmler’in sonu gelmemekte her yıl en az ikişer üçer süper kahramanların filmleri vizyona girmekte ve bu tür süper kahramanların dergilerini okuyup filmlerini izleyenlere müjdemiz var.

Aşağıda verilen süper kahramanları konu almış yabancı dizileri izleyebilir ve kesinlikle bu tür dizileri izlemekten zevk alacağınızı düşündüğümden yazıma başlıyorum.

1) DareDevil

En İyi Süper Kahraman Dizilerinin ilk sırasında Daredevil, Marvel evreni’nin New York Hell’s Kitchen bölgesinde geçen dizideki kahramanımız Matt Murdock diğer adıyla “DareDevil” küçük yaşta geçirdiği kazadan dolayı kör kalmıştır fakat kör kalmasına karşı diğer duyularını ileri seviyede gelişmiştir.
Babası küçük yaşta yanı başında mafya tarafından öldürüldükten sonra kötü insanlara karşı savaşmaya yemin etmiştir. Gündüzleri Matt Murdock adı altında avukat olarak kötüler ile savaşırken, geceleri ise maske giyip DareDevil adı altında kötülerle savaşıyordur.

Daredevil yabancı dizisi diğer süper kahraman dizilerine göre benim gözümde ilk numarada yer alıyor. Neden diye soracak olursanız aksiyon sahneleri mükemmel bir biçimde çekiyorlar, dizinin oyuncuları fazlasıyla yetenekli ve çoğu bölümde yaralanmalar, ölümler diğer süper kahraman dizilerine göre daha gerçekçi yapıyorlar.

Marvel’in New York Hell’s Kitchen evreninde ilerleyen zamanlarda birçok süper kahramanları görmek dileğiyle.

2) Gotham

En İyi Süper Kahraman Dizilerinin ikinci sırayı Gotham takip etmektedir. DC comics evren’in, dizinin adından da anlaşılabileceği gibi gotham şehrinde hikayemiz anlatılmaktadır. Gotham birçoğunuzun bildiği gibi “Batman” filmleriyle de alakalıdır. Dizimiz “Batman” evreninde bulunan süper kahramanlar ve kötü adamlar’ın geçmişini anlatmaktadır. Dizimiz ana karakterimiz Batman de bulunan “Jim Gordon”un etrafında geçmektedir.

Ana karakterimiz “Jim Gordon” oldu diye batman yok mu diye sorularınız olabilir ve evet şuanlık batman yoktur fakat “Bruce Wayne” var. Peki “Bruce Wayne” Batman değil mi diye sorularınızda olucaktır ve evet şuan Gotham dizisi Batman evreni’nin geçmişini anlattığı için “Bruce Wayne” şuanlık Batman değildir.

Gotham, neredeyse bütün Batman de bulunan karakterlerin geçmişini anlattığı için neredeyse herkesin en sevdiği kötü adam Joker’in geçmişinide görebileceksinizdir. Peki sadece joker mi ? Tabi ki de Hayır. Penguin, Nygma, Ivy, Harvey Dent gibi birçok batman evreni’nin karakterlerini Gotham dizisinde görebileceksiniz.

3) The Flash

En İyi Süper Kahraman Dizilerinin üçüncü sırasında The Flash bulunmaktadır. DC comics evren’in Central şehri bölgesinde geçen dizi ana karakterimiz Barry Allen, CC polis departmanında çalışmaktadır. Geçmişte çocukken evinde annesi bilinmeyen biri tarafından öldürülmüş ve polisler Barry’nin babasını tutukalmıştır. CC polis departmanında çalışan Barry hem annesinin katilini aramaya ve haksız yere hapis yatan babasını kurtarmaya çalışır.

Ana karakterimiz şehrin göbeğinde büyük bir nükleer patlamada çalıştığı departmanın bulunduğu yerine yıldırım düşmesi sonucu “hız” gücünü kazanmıştır. Barry Allen bu gücü ile şehirdeki kötü adamları durdurmak amacıyla “The Flash” olmaya karar verir.

The Flash dizisinde Arrow, Supergirl yabancı dizilerinde ara sıra konuk olur bölümlerde çıkar aynı şekil Arrow ve Supergirl de The Flash serisine çıkar çünkü DC evreninde bu süper kahramanlar başaramayacakları bir duruma düştüklerinde süper kahraman arkadaşlarından yardım ister ve ortaklaşa görev yaparlar.


4) Luke Cage

En İyi Süper Kahraman Dizilerinin dördüncü sırasında Luke Cage bulunmaktadır. Marvel evreni’nin New York şehrinde geçen bir dizidir. Luke Cage diğer adıyla Carl Lucas işlemediği bir suçtan dolayı hapishaneye girmesiyle ve orada hükümet tarafından onaylanmayan deneyler sonucunda elde ettiği insan üstü güç, kurşun geçirmez deri gibi güçler kazanmıştır ve hapishanede olan deney sonucu hapishaneden kaçmış ver ölü olarak gösterilmiştir.

Bu sırada Carl Lucas ismini Luke Cage olarak değiştirip yaşamaya devam eder ve bu güçleri elinde bulundurduğu için insanlar adına iyilik yapmaya karar verir ve mafyalara karşı kafa tutmaya başlar.

Daredevil, Luke Cage, Jessica Jones ve ilerleyen zamanlarda gelecek İron Fist bu dörtlü aynı evrende oldukları için sıkça karşılaşacaklardır.

5) Jessica Jones

En İyi Süper Kahraman Dizilerinin beşinci sırasında Jessica Jones bulunmaktadır. Marvel evreni’nin New York Hell’s Kitchen bölgesinde geçen dizideki kahramanımız kimyasal sızıntılar sonucu insanüstü güç elde eden Jessica Jones kötü geçen kahramanlık denemelerinden sonra kahramanlığı bırakır ve Alias Investigations adıyla özel dedektiflik bürosu açar. Fakat geçmiş de tanımak istemediği unutmak istediği biri şehrine gelince hayatı tekrar kabusa döner.

Bu unutmak istediği adamın adı Killgrave’dir ve bu adamın da kendine özel süper güçleri vardır fakat bu adam güçlerini kötü amaçlar için kullandığında karşısına Jessica Jones çıkabilecek mi?

Jessica Jones dizimizde de birçok süper kahraman ve kötü adam göreceksiniz.

6) Arrow

En İyi Süper Kahraman Dizilerinin altıncı sırasında Arrow bulunmaktadır. DC comics evreni’nin Starling şehrinde geçen kahramanımız beş yıl önce babası ile birlikte çıktığı yat gezisi kaza geçirir ve yatı batan Milyarder ve oğlu Oliver Queen beş yıl boyunca öldü sanılmıştır. Oliver Queen kazadan kurtulup ıssız bir adaya yanaşmış ve orada kurtulmayı beklemiştir. Hiçbir kurtulma yolu göremeyen Oliver adada yaşamaya karar vermiştir. Fakat bu adada başka insanların ve ne tür insanların olduğunu zaman içerisinde öğrenecektir. Beş yıl sonra adadan kurtulan Oliver Queen şehrinde adaletsizliklerle savaşmaya ant içmiş ve geçmiş beş yıl hayatın boyunca da dizi de ilerleyen zamanlarda ne yaşadığını neler yaşadığını anlatmaktadır.

7) DC’s Legends Of Tomorrow

En İyi Süper Kahraman Dizilerinin yedinci sırasında DC’s Legends of Tomorrow bulunmaktadır. Adından da anlaşılabileceği gibi DC evreninde geçmektedir. Arroww ve Flash dizilerinde görebileceğiniz kahramanları geleceğe ve geçmişe gidebilen bir adam’ın dünya çok büyük bir tehlike de sözleri ile diziye topladığı kahramanlar
ile geçmişe bir ölümsüz kötü adamı yenmek için yola çıkarlar tabi bu zamanda bu kahramanların kavga edeceği zamanlar savaşacağı zamanlar olacaktır. Bu süper kahramanların yanında Arrow, Flash ve Supergirl kahramanları ara sıra bu diziye konuk olurlar.

8) Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D.

En İyi Süper Kahraman Dizilerinin sekizinci sırasında Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D. bulunmaktadır. Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D. marvel evreninde tanıdığımız genellikle yetenekleri bulunmayan ajanlardır. Dünyadaki doğa üstü olayları kontrol altına almak amaçlı kurulan teşkilattır. Phil Coulson üst seviye ajanın yeni bir takım kurmasıyla Marvel evreninde garip olayları, doğa üstü olayları çözmek için dünyanın her tarafına giderler.

Gün geçtikçe buldukları doğa üstü eşyalar, insanlar, kötü adamları S.H.I.E.L.D teşkilatına teslim ederler fakat S.H.I.E.L.D dediğiniz teşkilat acaba iyilerin tarafında mı yoksa kötülerin tarafında mı? İzleyip hep birlikte öğrenelim.

9) Heroes

En İyi Süper Kahraman Dizilerinin son sırasında Heroes bulunmaktadır. Heroes, çoğu insanın bilmediği ilk sezonu 2006 da çıkan dördüncü sezonu 2009 da biten süper yeteneklerin çoğu insanda bulunduğu bir yabancı dizidir. Dizimiz tamamen normal bir insan olmadığını düşünen ana karakterimiz Peter Petrelli ilerleyen zamanlarda kendinin hiç de normal olmadığını görecektir. Zamanla bu süper güçlerini elde eden Peter kendi gibi güçleri olan insanları aramaktadır.

Güçleri olan insanları bulduğunda istediği gibi gitmeyecek olaylarla karşılaşacaktır. Dizimiz de bulunan Süper güçleri olan insanlar her zaman iyi insan değillerdir. Kötü adam olarak gelicek “Sylar” normalde karşılaşmadığımız seri katil olarak dizi de bulunuyor ve diğer süper güçleri olan insanları avlıyor.

Peter ve yolculuğunda bulacağı arkadaşları bu kötü adamı durdurabilecek mi yoksa Sylar’ın yeni avları mı olacaklar?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here