En Özel Kitap Önerileri

0
160

Kitap okumayı seven, boş bulduğu vakitlerini kitap okuyarak, geçirmeyi tercih edenler için yeni kitaplar, yeni keşifler manasını taşır. Özellikle de yeni maceralara yelken açma fırsatı sunacak ve kesinlikle okuyucuyu her yönü ile etkileyecek kitaplar, bulunmaz hazine değeri taşımaktadır. Ancak modern çağda pek çok kişinin günlük yaşam temposu içerisinde kendisine ayırabileceği vakitler son derece sınırlıyken, sahafların altını üstüne getirip, yeni kitap keşfetmeleri pek de mümkün olmayabiliyor. İşte bu noktada modern çağda dijital dünyada yapılan kitap önerileri bu tip kitap kurtları açısından çok değerli bilgiler olma özelliğini barındırıyor.

Günümüzde kitap okumayı seven ancak geniş kitap yelpazesi içerisinde yeni soluk yaşatacak ve başarısı bilinen kitaplar bulabilmeleri için yapılan kitap önerileri her yönü ile kitap kurtlarına önemli avantajlar sağlıyor. Kitap okumayı seven ancak okuyacak kitap bulmakta sorun yaşayan kişiler için dijital dünyada son dönemlerin en çok öne çıkan kitaplarından oluşan aklı başından alacak kitaplar sıralamaları yapılıyor. Bu tip listelerin her zaman 1 numarası olarak dünya edebiyatının en önemli yazarlarından birisi olan George Orwell’in distopik romanı Bin Dokuz Yüz Seksen Dört (1984) kitabı bulunuyor. 2000’li yılların dünyasında insanoğlunun yaşadıklarını en çarpıcı biçimde aktaran roman olarak görülüyor. İnsanların ne tip bir apolitik duruma geldiğini, nasıl her şeyden korkan bir yapıya büründürüldüğünü en iyi şekilde anlatmaktadır.

Bu çerçevede kitap önerileri için ikinci sırada ise genellikle Yüzyıllık Yalnızlık kitabı ile Gabriel Garcia Marquez öne çıkıyor. Roman ile edebiyat dünyasıyla ilgilenmekte olan çoğu kişi tarafından mutlak suret ile ilk 10 kitap arasında yer verilen bu kitap, her yönüyle bir şaheser niteliği taşıyor. Zaten Nobel ödülü bulunan Marquez’in dil tercihi, büyülü gerçekçiliği, fantastik atmosferi çarpıcı biçimde okuyucuya aktarmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here