Ferrari 812 Superfast Türkiye’de

0
87

Araba teknolojisi denilince ilk akla gelen otomobil markası olan Ferrari ile hız, lüks ve konfor tutkusu en üst seviyelere taşınıyor. Dünyanın en hızlı araçlarını en üst teknoloji ve konfor ile sunan dünyaca ünlü otomobil markasının geliştirmiş olduğu birbirinden hızlı ve kaliteli otomobil modelleri dünyanın her yerinde son derece yoğun şekilde ilgi görüyor. Reklama gereksinimi bulunmayan otomobil markalarından birisi olan Ferrari’nin Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkardığı en hızlı ve en güçlü modeli Ferrari 812 Superfast yoğun ilgi gördü.
70.yıldönümünü kutlamakta olan dünya devi, şu ana kadar gelmiş geçmiş en hızlı ve en güçlü otomobil modeli olan Ferrari 812 Superfast modelini 87.Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda ilk defa tanıttı. Şu an için Türkiye’de satışı bulunmayan Ferrari’nin bu yeni otomobil modelini merakla bekleyenler için güzel bir haber var. Çünkü şirket, Türkiye’deki tutkunlarını çok fazla bekletmeyerek, haziran ayı itibarı ile yeni modelini Türkiye’de de satışa sunacak. Türkiye’ye haziran ayında sadece 1 tane getirilecek. Türkiye’deki satış fiyatının 700 bin Euro anahtar teslim şeklinde olacağı tahmin edilen 812 Superfast’in, özellikle sportif detayları ve ölçüleri 1969 model 365 GTB4’ün arka bölümünü anımsatan fastback özellikleri barındırıyor.

Ferrari 812 Superfast Motor Özellikleri

Ferrari’nin şu ana kadar ki en güçlü ve en hızlı otomobili olan Ferrari 812 Superfast özellikle 6.5 litre V12 yapılı 789 HP’lik bir motora sahiptir. Bunun dışında 7000 d/d’de 718 Nm’lik maksimum düzeyde tork değeri veren otomobil, 340 kilometrelik son hız gücüne sahiptir. Otomobilin 0’dan 100 km’ye çıkış süresi sadece 2.9 saniye olarak belirtiliyor. Yüksek motor gücü ve dinamik tasarımı ile 70.yıldönümüne yakışır nitelikteki bir otomobil ile Cenevre Otomobil Fuarı’nın en göz alıcı markalarından birisi olarak ön plana çıktı.

Ferrari 812 Superfast Türkiye Satış Fiyatı

Ferrari 812 Superfast fiyatı ise 820 bin 770 Euro olarak göze çarpıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here