Ford Fiesta 2017

0
73

Ford’un yeni modelinde arabanın daha dinamik daha güçlü sportif yakışıklı olarak bir kasa değişikliğine kısacası bir makyaj operasyonuna gittiği görülüyor. Ayrıca en dikkat çeken yeni modeldeki değişiklikle arka ve iç tasarımda yer alıyor , ön tarafta ise abisi olan Focusa biraz daha benzediğini görmek mümkün ve donanım seviyeleri değiştikçe ön ızgara değişiklik gösterebiliyor. Yeni Ford Fiesta ile ilgili her şeyi yazımızı okumaya devam ederek bulabilirsiniz.

Artık yeni Fiesta’da arka ışıklandırma yatay olarak yer almakta buda ayrı bir hava katmış. İç tarafta ise 8 İnçilk sınıfının en yüksek çözünürlüklü ekranı olarak kabul ediyor. Ford’un en yüksek modellerinde ise ses sisteminde 2017 Fiesta’da Sony’in yerine Bang & Olufsen yer alıyor. Ford 2017 Fiestaya dünyanın en küçük teknolojik otomobili olarak çok güveniyor. Bu arada Ford severlere yeni bir müjde Ford tarafından sesli yanıt sistemi daha geliştirilmiş Türkçe algılama konuşma şeklinde dahada geliştirilmiş bir şekilde geliyor. Yeni Fiesta’da kör nokta uyarışerit takip, uyarı ve aktif trafik gibi sistemler başta olacak şekilde 15 yeni sürüş asistanı bulunuyor yeni Ford Fiesta’da.

Yeni Ford Fiesta’da en belirgin güvenlik özelliği ise gelişmiş çarpışma sistemi , bu sistem 130 metreye kadar algılayıp sürekli olarak tetikte bekliyor. 2017 Ford Fiesta’da sürücüleri bekleyen yeni bir motor da bulunuyor, yeni motorlarda güç artışı ve tork artışı görülüyor ayrıca daha düşük emisyon değerleri olduğu da göze çarpıyor. 1.0 litrelik üç silindirli EcoBoost motorlar 100, 125 ve 140 beygir güçdeğerlerine sahip olarak karşımıza çıkıyor.

Yeni nesil Ford Fiesta’da dünyada ilk olarak kullanılan 1.0 litrelik EcoBoost motorda dünyada ilk kez 3 silindir teknolojisini sürücülerine sunmaya hazırlanıyor. Bu sistemin Volkswagen grubunun motorlarında yer alan ACT (Aktif Silindir Teknolojisi) sistemine benzer olduğunu söylemek mümkün olabilir. Dizel motor tarafında ise 1.5 litrelik ünitede en yüksek güç değerine sahip olacak ve 120 beygir güce sahip olan Duratorq seçeneği de yeni Ford Fiesta 2017 de sunulacak. Yeni Fiestanın motor seçenekleri beş ileri manuel ve altı ileri otomatik şanzımanlarla kombin ediliyor. Ford Fiesta 3 farklı seçeneklerle geliyor.

1) Titanium

2) St-Line

3) Crossover (Active)

Son olarak (Hyundai i20 Active) den hatırlayacağımız üzere Fiesta Active olarak çıkması bekleniyor. Ayrıca Fiesta severlerinin memnun olacağı yeni bir sistem getirmektedir. Bu sistem otomatik park asistanıdır. Şu an için Yeni Fiesta’nın fiyatlarının ne olacağı merak konusu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here