İçerde Dizisinde Kaçak Eser Şoku

0
114

Türk televizyonlarının son dönemlerde en çok izlenen dizilerinden birisi olan İçerde dizisi için sıra dışı bir durum meydana geldi. Diziyi izleyen oldukça dikkatli 2 polis, uzun süredir izi sürülmekte olan birkaç tarihi eseri ekranda gördü ve yaptıkları ihbar üzerine gerçekleştirilen operasyonda, 1 amforaya el koyuldu. Kaçakçılık Şube Müdürlüğü’nde görev alan 2 polis, severek izledikleri dizisinde gördükleri önemli bir detayı gözünden kaçırmadılar. Dikkatli 2 polis Çetin Tekindor tarafından canlandırılan mafya babası Kebapçı Celal’in mekanı şeklinde lanse edilen Beyoğlu Hasköy’deki restoranın önünde yer alan bazı eşyaların tarihi eser olabileceklerinden şüphe duyarak, harekete geçti.

Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen operasyon ile 1 adet amforaya el koyulurken, tarihi eser oldukları düşünülen 3 parça ürün ise yerinde bulunamadı. Amforanın İstanbul Arkeoloji Müzesi’ne teslimi gerçekleştirildi. Müze uzmanları tarafından yapılan yorumlara göre bu parçanın Bizans dönemine ait ve 1000 yıllık olduğu şeklinde bir değerlendirmede bulundu. Yaşanan bu olay İçerde dizisi için ilk vukuat değil. Dizi ekibi daha önce de Türkiye genelinde şehirleri esir altına alan yoğun kar yağışı sırasında Uludağ’da mahsur kalmış ve Jandarma ekiplerinin başarılı çalışmaları sonucunda kurtarılabilmişti.

İçerde Dizisi Hakkında

Dizinin gündeme gelişi, diğer pek çok farklı diziden çok daha farklı olurken, yapımdaki oyunculuklar ve senaryo televizyon izleyicisinin önemli bir kemsine hitap etmesini sağlıyor. Başrollerini Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Bensu Soral ve Çetin Tekindor gibi isimlerin paylaştığı dizi ABD sinemasının ünlü yapımı Köstebek filminden uyarlamadır. İçerde dizisine son olarak ise Türk televizyon ve sinema dünyasının başarılı ismi Uğur Yücel katılarak, zaten oldukça güçlü olan dizi oyuncu kadrosunu bir üst sınıfa taşıyarak, en az senaryosu ve işlenişi kadar oyunculuğuyla televizyon dünyasına damga vuran bir yapım haline geldi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here