İnstagram Butikleri

0
94

Son zamanlarda iyi bir satış taktiği olarak görülen ve neredeyse her giyim, aksesuar vb. mağazasının hemen instagramdan bir sayfa açarak satış yapmaya başladığı görülüyor.

Neredeyse ticarete yön veren instagram butikleri özellikle kadınlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Bu işi ticarete dökmek isteyende birçok şirket var ve gün geçtikçe çoğalan instagram butikleri dolandırıcılarında ilgi alanına girmiş durumda.

Uzmanlar sıklıkla hatırlatıyor dikkatli olunması gerektiğini sadece instagram da bir butiğinin değil aynı zamanda bir işletme olması gerektiğine dikkat çekiyor. Yalnız kullanıcılar (müşteriler) kendi aralarında bir konuya açıklık getirmeye çalışıyor ” X Butiğinden alışveriş yapan var mı, ürünler nasıl, kaç günde geliyor, güvenilir mi” gibi işte bu soruların cevapları olumlu olursa müşteri kendisini biraz daha rahat hissediyor ve gönül rahatlığıyla alışveriş yapıyor. Çok geniş bir yelpazesi olan instagram butiklerini neredeyse her dalda bulmak mümkün. İçlerinde samimi, müşterileriyle birebir ilgilenen butiklerde var bunları bulmak lazım ve takipçi sayısına aldanmamak, sadece ona güvenip alışveriş yapmamak gerekiyor.

İnstagram butiklerinde yapılan kampanyalar alışveriş tutkunlarının ağzının suyunu akıtıyor, yanında küçük hediyeler, kapıda ödeme imkanları, ücretsiz kargo gibi seçenekler sunulunca indirimler yapılınca aynı ürünü şuradan alacağıma buradan ücretsiz kargo ile alırım mantığıyla rekabet artıyor ve buradan en avantajlı yine kullanıcı(müşteri) oluyor.

Bir instagram butiği sahibi olmak için herhangi bir izin almanız veya vergi ödemeniz gerekmiyor, interneti olan herkes instagram butiği sahibi olabilir aynı zamanda herhangi bir işletmeniz size ait bir mağazanın da olmasına gerek yok sadece ürünleri temin etmeniz ve teslim etmeniz gerekiyor. İnstagram butikleri sadece alışveriş sevenlerin değil, herkesin işine yaradığı ve alışverişi ciddi anlamda kolaylaştırdığı da bir gerçek tabi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here