Matrix Efsanesi Yeniden Mi Çekiliyor?

0
110

Sinema dünyasının bilim kurgu kategorisindeki başyapıtı olarak kabul gören The Matrix serisine ilişkin bugün sosyal platformlarda bomba gibi bir iddia ortaya çıktı. Matrix’in telif haklarını elinde bulunduran Warner Bros. Matrix’i yeniden çekmek için harekete geçti. Hollywood Reporter’da yapılan habere göre, Warner Bros. Seriyi tekrar canlandırmak ve son dönemlerde hayli popüler hale gelen çizgisindeki film furyasında güçlü bir giriş yapma gayesinde. Bu iddia da çok kısa sürede özellikle sosyal medya portallarında Matrix yeniden mi çekiliyor sorusunun gündeme gelmesine neden oldu.

Gün boyu sosyal medyada gündem olan ve uzunca bir süre daha gündemde kalacağı kesin olan Matrix yeniden mi çekiliyor sorusunun yanıtı aslında söz konusu Matrix projesinin devam filmi değil, yeniden çekim olduğu yönünde. Filmin senaryosu daha önceden Elektra ve Incredible Hulk filmlerinden tanınan senarist Zak Penn tarafından yazılıyor. Başrole ise Black Panter’den tanınan Micheal B. Jordan ismi geçiyor. Bir diğer önemli söylenti ise bu yeni filmin Matrix filmlerinin evreninde geçeceği ancak farklı bir konuyu işleyecek ve bir şekilde ana konuya bağlanacağı şeklinde oldu. Bunun en somut örneği yine aynı kategoride sinema dünyasının en başarılı yapımlarından birisi olan Star Wars serisinde görülmüştü. Star Wars serisinde geçtiğimiz kasım ayında Star Wars: Rouge One ile ana konunun arasını dolduran ve ana konuya bağlanan konuda bir film vizyona girmişti.

The Matrix yeniden çekim için en büyük problemlerden birisi her ne kadar serinin telif haklarını Warner Bros.
elinde bulunuyor olsa da projenin baş mimarları olan Andy ve Lana Wachowski (Wachowski Kardeşler) kesinlikle serinin tekrar çekimi gibi bir istekte değiller. Aynı şekilde Matrix serisinin vazgeçilmez isimleri arasında yer alan ve seriyle bütünleşen dünyaca ünlü oyuncular Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss da Matrix yeniden çekim konusunda pek de istekli değil ve hatta daha önce bu konuya ilişkin açıklama yapmışlardı. Matrix yeniden mi çekiliyor yoksa ana konudan ayrı aynı evrende geçen bir film mi yapılacak yoksa devam filmi mi olacak detaylar şu an için belli değil. Şirketin bu yeni proje için elindeki boşlukları nasıl ve neyle dolduracağı bilinmediği gibi filmin de vizyon tarihi için henüz çok erken.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here