Mazda Motorla 1 LT Benzin 30 KM Gidecek

0
142

21.yüzyıl dünyasında teknolojik yenilikler, yaşamın her alanında kendisini son derece etkin bir şekilde gösteriyor. Özellikle de otomobil alanında yapılan yeni gelişimler sonucunda kullanıcıya çok daha yüksek konfor ve kalite en ekonomik şekilde sunulabilir hale geldi. Bu çerçevede de Mazda otomobil teknolojisinin gelişimi yönünden en önemli katkıyı sağlayan markaların başında geliyor. Şirketin şu an üzerinde çalışma gerçekleştirmekte olduğu yeni nesil motoru son derece yüksek bir performans sunuyor. Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre yeni nesil motorun tanıtımının 2018 yılında yapılması amaçlanıyor.

Yeni nesil RX modeli üzerinde kullanılması amacı ile Wankel motoru üzerinde son derece geniş kapsamlı ve yoğun bir çalışma gerçekleştirmekte olan Mazda şirketi, standart motor modellerinde sunmakta olduğu SKYACTIV teknolojisini de geride bırakmayacak. 2.nesil ile kullanıcıların beğenisine sunulması hedeflenen 2018 yılının son çeyreği içerisinde yeni motorun gerçekleştirilen geliştirmeler neticesinde mevcut durumda sunulandan tüketim yönünden %30 düzeyinde daha yüksek verim sağlayacağı belirtiliyor. Mazda’nın bu verimliliği ortaya çıkartma konusunda yakıt-hava karışımının basıncından yararlanmayı hedeflediği ve bu şekilde standart motorlarda yer alan bujilerden çok daha yüksek düzeyde verimli neticeler almayı amaçlıyor.

Öncelikli olarak Mazda 3 ile uygulanması düşünülen yeni motorun 1 litrelik yakıt ile yaklaşık olarak 30 kilometrelik bir yol kat etmesi de bu yeni neslin karbon salınımı açısından son derece düşük seviyelerde kalmasını sağlayacağı belirtiliyor. Elektrikli otomobil modellerinin üretimine 2019 senesinde başlayacak Mazda 2021 senesindeyse yeni nesil içten yanmalı motor ve elektrik motor kombinasyonlu hibrit otomobil modellerini piyasaya sunacağı bekleniyor. Bu yeni nesil teknolojiyle birlikte şirketin, homojen dolgulu sıkıştırma ateşlemesine sahip motorlara (HCCI) geçiş sürecinin ön hazırlık çalışmasının veya pratiğinin önceden yapıldığı dile getiriliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here