Nissan Qashqai 2018

0
89

2018 NISSAN QASHQAI – YÜKSEK PERFORMANS 

Nissan Qashqai 2017 Cenevre motor fuarında tanıtıldı.
Qashqai, ilk nesilden bu yana oldukça gelişti ve şimdi daha büyük, daha rahat ve daha iyi görünümlü hale geldi. Dahası, büyük boyutla birlikte daha yumuşak bir süspansiyon sistemi ilave edildi. Bu, orijinal sürüş karakteristikleri için eğlenceli bir şey sunmadığı anlamına geliyor ve bunun bir utanç konusu diyebiliriz. Her ne kadar karşımıza sadece orta düzey bir yüz hattından başka bir şey çıkmasa da yine de oldukça önemli olması bekleniyor. Başlangıç için, birkaç yeni motor, yeni bir şanzıman, çalışan dişli kutusunda bazı değişiklikler ve hatta birkaç yeni modelleme ile verilen değerin karşılanması gerektiğini düşünüyoruz.

 2018 NISSAN QASHQAI HAKKINDA DETAY 

Yeni araba, daha önce olduğu gibi aynı platforma dayalı şekilde olacak. Bununla birlikte, bu sefer uzun tekerlek açıklığına (dingil mesafesine) sahip bir versiyon gelecek gibi görünüyor. Bu noktada resmi olmasa da, Tiguan gibi bazı rakiplerinin yedi koltuklu versiyonu temel almış gibi gözüküyor. Qashqai geride kalmamak için rakiplerini yakından takip ediyor. Bu noktada modelin Avrupa dışında sunulup sunulmayacağı hâlâ net değil ancak geçerli bir olasılık. Fiyat oranları, bu değişikliklerle o kadar da etkilenmeyecek. Tek fark, uzun dingil mesafesine sahip modeliyle birlikte şu anda piyasada olanlardan % 10 daha pahalı olması bekleniyor.

NISSAN QASHQAI TASARIMI

Söylediğimiz gibi, şu anki araba harika bir tasarımdan fazlası değil. Ancak, 2018 Nissan Qashqai‘nin daha da iyi olacağı düşünülüyor. Bu arabanın Nissan’ın marka değerine katkıda bulunması gerekiyor. Burada yeni bir ızgaranın yanı sıra yeni bir far seti kullanılacak. Bunlar yeni Pathfinder’da yer alıyor ve değişikliklerin daha iyi olacağını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Geri planda, yeni jantların yanı sıra yeni boya seçenekleri de mevcut ancak yeni arka ışık seti üzerinde fazla beklentiye kapılmamanızı tavsiye ederiz.

KABİN İÇİ

Şu ana dek, yeni Qashqai‘nin iç kısmında fazla değişiklik yapılmayacağı öngörülüyor. Burada, yeni bir bilgi-eğlence sistemi ve biraz daha iyi malzemeler hariç, araç geçerli modele oldukça benzetilmelidir. Yeni bir akıllı (bilgi ve eğlence temelli) sistem ve biraz daha iyi malzeme kullanımı hariç, araç bir önceki modele oldukça benziyor.
Buradaki esas temel fark yedi koltuklu versiyon. Her ne kadar biraz daha uzun bir dingil mesafesine sahip olması bu durum için yararlı olsa da yine de koltuk takımı arsına ilave bir koltuk sıkıştırılması gerekecek.

Bundan dolayı bagajda daha az yer kalacak ve arka koltukların koltuklarınıza daha kolay erişebilmesi için arka koltuklar rayların üzerine gelecek şekilde olacak.

MOTOR ÖZELLİKLERİ

Nissan Qashqai‘nin devamı olan 2018 modelinde kaba bir tabirle söyleyecek olursak aynı motorları alması bekleniyor. Yedi koltuklu modelin gerçekte yalnızca iki motor, bir 1.6 litrelik benzin ve bir 1.6 litre dizel modelinin var olması bekleniyor.
Dizel motorda 129 beygir gücü ve 236 lb-ft tork, benzinli motor da ise 161 beygir gücü ve 177 lb-ft tork sunuluyor. Her iki durumda da CVT dişli kutusu tek seçenek olmalı.

Aktarma organında biraz daha büyük farklılıklar olacak. Beş kişilik modelin daha sportif olması bekleniyor. Bu bir dizi sönüm sistemi ve yay ile birlikte frenleme sisteminin daha başarılı olacağını umuyoruz.
Bunlar, otomobilin ilk kuşağının sağladığı eğlenceleri geri getirecektir. Böylece, bu versiyonun yüksek performansının oldukça uzun süreceği dile getiriliyor.

Bakalım Qashqai’nin bu modeli ile Nissan, rakiplerinin yeteri kadar ilgisini çekebilecek ve onlara gözdağı verebilecek mi?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here