Nokia Akıllı Cep Telefonları Satış Tarihi Belli Oldu

0
140

Cep telefonu dünyasının en önemli firmalarından birisi olan ve piyasaya birbirinden popüler cep telefonlarını sunan Nokia, akılı cep telefonu piyasasında yeni rakiplerine karşı geride kalmış ve piyasaya hakimiyetini önemli ölçüde kaybetmişti. Oldukça zorlu ve çalkantılı bir süreçten geçen Nokia yeni akıllı cep telefonları ile piyasaya hızlı bir geri dönüş sağlamayı hedefliyor. Yeni Nokia akıllı cep telefonu modeli kısa süre önce duyurusunu yapılmışken, Avrupa’da ne zaman satışa çıkacağını onayladı. Kullanıcı cihazların gelmesi için çok fazla beklemeyecek.

MWC 2017 beraberinde resmi olarak duyurusu yapılan Nokia akıllı cep telefonları bilindiği gibi HDM şirketi tarafından üretimi yapılıyor. 2017 yılının ilk çeyreği sona ererken, şu ana kadar Nokia şirketini cep telefonları resmi olarak satışa çıkartılmış da değil. Bu da kullanıcının akıllı cep telefonların ne zaman satışa çıkacağını merak etmesine neden oluyor.

Yakında Piyasaya Çıkacak

HDM Global Doğu Avrupa Pazarlama Müdürü Tomislav Himbele, MWC’de duyurusu yapılan Nokia akıllı cep telefonları ile ilgili olarak satış tarihine dair açıklamada bulundu. Himbele tarafından yapılan açıklama kapsamında Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 akıllı cep telefonu modelleri Avrupa kıtasında 2.çeyrek başlar başlamaz satışa sunulacak. Şu ana kadar çok sayıda ülkede ön sipariş açılışı yapılan akıllı cep telefonları, mayıs ayının ortası itibari ile satın alınabilecek pozisyona getirilecek. Akıllı cihazlar için belirlenmiş olan fiyatların ise tabii ki satışa çıkacakları ülkeye göre değişiklik gösterebileceği belirtiliyor. Fakat hemen hemen satış fiyatlarının Nokia 3’te 139 Euro, Nokia 5’te 189 Euro ve son olarak Nokia 6’da ise 229 Euro olduğu belirtiliyor. Nokia 6 Arte Black Limited Edition ise 299 Euro fiyatı ile en pahalı Nokia telefonu olarak kullanıcı karşısına çıkacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here