Ozan Koçer’den Hollanda Açıklaması

0
100

Son yılların başarılı pop şarkıcısı Ozan Koçer’den Hollanda açıklaması ilk olarak Hollanda’da vermeyi planladığı konserini iptal etti. Türkiye ile Hollanda arasında meydana gelen diplomatik krizin ardından Hollanda’da yakın tarihte vereceği konserini iptal etmeye karar veren başarılı şarkıcı Koçer, Hollanda’da yayınlanmakta olan ve dünya genelinde popüler olan The Voice Holland isimli şarkı yarışmasından aldığı jüri teklifine ise olumsuz yanıt vererek, geri çevirdi.

Ozan Koçer Hollanda  Açıklamasında Vatandaşlığından Çıkarım Dediği Öğrenildi

Genç şarkıcı Ozan Koçer iki ülke arasında yaşanan diplomatik krizin ardından hem Türkiye hem de Hollanda vatandaşı olduğunu, ancak kanında Türk kanı olduğuna vurgu yaparak, bu yapılanlara karşı duyarsız kalamayacağını ve gerekli olması halinde Hollanda vatandaşlığından çıkabileceğini dile getirdi. Ayrıca meslektaşlarına da seslenmekte olan Koçer, iki ülke arasında ilişkilerin düzelene kadar herkesin mutlaka tepkisinin bu şekilde olması gerektiğini ve herkesin buna uyacağına umut ettiğini açıkladı.

İngiltere’de gerçekleşen ve ünlü isimlerin sahne almış olduğu konserde Türkiye’den temsilci olarak yer alacak tek şarkıcı olan Ozan Koçer 10 bin kişiye şarkılarını seslendirdi. Amerika’da da konseri olacak olan Koçer, ünlü Dj Dyna ile 20 bin kişiye de eşsiz ve unutulmaz anlar yaşatacak.

Ozan Koçer Kimdir?

Erzincan doğumlu olan Koçer, küçük yaşlarda ailesiyle Hollanda’ya göç etti. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimini Hollanda’da tamamlayan Koçer, üniversite’de Ekonomi Bölümü’nü bitirerek, aynı zamanda da 5 yabancı dil biliyor. Avrupa’daki ilk Türk Popstar’ı olan Koçer, ‘Şekerim Benim’ isimli bir albüm ile müzik dünyasına giriş yaptı. 2008 yılında da yaptığı ‘Bi Gecelik A.Ş.K’ adlı yeni albümüyle önemli bir çıkış yakalayan başarılı genç şarkıcı bu albümünün ardından da Malum isimli bir albüm daha çıkardı. Şarkıcı en son 2014 yılında ‘Eski Sevgilim’ isimli bir albüm çıkartarak, hayranlarına eşsiz bir müzik keyfi yaşattı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here