Sony İki Cep Telefonu Arasında Şarj Paylaşımı Yapacak

0
151

Teknolojik gelişmeler, günlük yaşantı içerisinde son derece önemli etkiler oluşturuyor ve modern dünyanın yaşma şeklinin gelişiminde yönlendirici bir rol üstleniyor. Bu çerçevede de 21.yüzyıl dünyasında özellikle akıllı cep telefonlarının insanların yaşamlarında etkin biçimde kendisine yer bulmaya başlamasıyla birlikte hem bireysel hem de kurumsal alanda son derece yoğun şekilde kullanılmaya başlandı. Bu durumda günümüzdeki gelişimin tetiklenmesini sağlıyor ki bu çağdaki en büyük sorunlardan birisi olan şarj sorununa yönelik olarak da sıra dışı bir çözüm geliyor. Sony, Xperia serisinin bundan sonraki modellerinde şarj paylaşımını söz konusu kılacak.

Günümüzde gittiği her mekanda Wi-Fi şifresini öğrenmek isteyen akıllı cep telefonu kullanıcıları için bu alışkanlıklarına yeni bir tanesi daha geliyor. Sony şirketi, son yıllarda şarj uygulaması noktasında devrim niteliğinde bir yenilik kazandıran kablosuz şarj uygulamasına farklı bir açıdan yaklaşım sergileyerek, 2 adet Xperia akıllı cihaz arasında şarj paylaşımı gerçekleştirmeyi hedefleyen bir çalışma üzerinde duruyor. Sony tarafından alınan yeni patente göre gelecek süreç içerisinde akıllı cep telefonu şarj paylaşımını olanaklı hale getirecek. Çok uzun süredir NFC teknolojisini akıllı cihazlarında desteklemekte olan Sony, bu özelliği de akıllı telefonlarında standart hale getirmeyi hedefliyor.

Sony tarafından alınan patentin detayları henüz net olarak belli olmasa da bu yeni teknolojiye yönelik olarak NFC teknolojisi yerine farklı bir iletim biçiminin kullanılacağı iddia ediliyor. Bu sayede Xperia cihazında şarjı tükenen bir kullanıcı, arkadaşınınkinden şarj takviyesi yapabilme şansına sahip olabilecek. Modern yüzyıl dünyasında son derece önemli bir furya haline gelen akıllı cep telefonlarının kullanımındaki en ciddi sorunlardan birisi olan şarj problemini bu şekilde aşmayı hedefleyen Sony şirketinin bu yeni teknolojik yeniliği şimdiden kullanıcı da ciddi bir ilgi ve merak uyandırdı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here