Tatil Planı ve Görülmesi Gereken Yerler

0
97
Couple on a beach

Yazın bitimine çok az bir süre kala, tüm Türkiye’de yaz aylarının sıcak ve güzel havalarını modern kent yaşantısından uzakta keyifli bir şekilde geçirmek isteyenler için tatil planı hazırlıkları da hız kazanmaya başladı. Tatilde doğayla iç içe deniz, kum ve plaj üçlüsünün keyfini doyasıya yaşamak isteyenler için Türkiye eşsiz doğal güzellikleri bulunan birbirinden özel tatil yerleri sunuyor. Bu noktada yaz aylarında sadece yerli turistin değil yabancı turistinde en çok ilgi gösterdiği yaz turizmi mekanları arasında bulunan Ege bölgesi ön plana çıkıyor.

Ege bölgesinde, Ege denizine sahili bulunan tatil yöreleri, yaz aylarında dinlendirici ve keyifli tatil arayışı içerisinde olanlar için önemli seçenekler sunuyor. Özellikle de Edremit Körfeziyle başlayan ve Antalya’ya kadar uzanan Ege ikliminin hakim olduğu doğa harikası çok sayıdaki körfez ve sahil ile Ege bölgesinde yaz tatili yapmak dinlendirici olduğu kadar eğlence mekanları ve antik tarihi dokusuyla zengin içerikli olarak geçirilebiliyor. Bu durumda her yaz sezonu içerisinde olduğu gibi Ege bölgesinin tatil planı hazırlıklarında oluşturulan tatil listelerinin ilk sıralarında kendisine kesinlikle yer bulmasına neden oluyor.

İş ve okul stresinden uzaklaşıp, Türkiye’nin dünyada eşi benzeri olmayan tatil mekanlarını yeniden keşfetmek ve sorunsuz bir tatil deneyimi yaşamak amacı ile tatil planı hazırlıkları yapan kişiler için Ege bölgesinin sunduğu en özel tatil yöresi alternatifleriyse;

*Şirince Köyü-Selçuk/İzmir: Daha önce kıyamet iddialarıyla tek ayakta kalacak yer olması sebebiyle dünyada ün yapan bir köy olan Şirince, yaz tatili içinde tercih edilebilecek antik bir tatil yöresidir.

*Sığacık Köyü-Seferihisar/İzmir: Daha önce çekilen Kavak Yelleri gibi gençlik dizileriyle kendisini tanıtan ilçe ve köydeki muhteşem görsellikler, her zaman merak uyandırdığından kesinlikle görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

*Birgi Köyü-Ödemiş/İzmir: Osmanlı mimarisini ve atmosferini en etkin biçimde yansıtan Ege köylerinden birisi olan Birgi’de yaz tatili hem doğal güzellikler hem de tarihi eserler eşliğinde keyifli zamanlar sunuyor.

*Doğanbey Köyü-Söke/Aydın: Cumhuriyet öncesinde Rum bölgesi olması nedeniyle Rum mimarisini yansıtan köyde deniz manzaralı taş evleri tatil planı listesi için eşsiz bir seçenek oluşturuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here