The Magicians 2

0
104

Yabancı dizi olan The Magicians geçtiğimiz günlerde ikinci sezonun bölümleri siteler de yayınlanmaya başlandı. İlk sezonunda ilk bölümden diziye harry potter havası veren dizi yöneticileri müthiş bir başlangıç yaparak izleyenlerini sevindirdi. Peki bu ikinci sezon da izleyicilerini sevdirmeye devam edecek mi yoksa bazı dizilerde olduğu gibi ikinci sezon hüsran mı olacak?

The Magicians İlk sezonda ana karakterimiz olan Quentin ilk bölümlerde akıl sağlığından şüphelenen ve gün geçtikçe akıl sağlığının kötüye giden bir karakter olduğunu görüyoruz ta ki “Brakebills” adlı büyü okulundan davet alıp mülakatta başarılı olana kadar. Ana karakterimiz olan Quentin’in çocukluk arkadaşı Julia da bu daveti alır fakat Julia başarılı olamaz ve başarılı olamayanlara hafıza silme işlemi uygulanır. Julia akıllı bir kadın olduğu için bu hafıza silme işlemini görür fakat kendine hatırlatacak bir yol bulur. Büyü’nün gerçek olduğunu anlayan Julia brakebills okulundan başka büyü öğrenecek yollar arar. Quentin’in çocukluğundan beri büyülere ve “Fillory” adlı büyülü dünyaya inanmasının temeli küçüklüğünden beri okuduğu kitaptır.

Sırf bu yüzden deli muamelesi görür ve dış dünyadan somutlatmıştır kendini fakat brakebills’e girdikten sonra tamamen büyülerle ilgilenir ve kendi benliğini bulur. Burada birçok arkadaş edinir ve farklı farklı büyüleri denemektedirler ve bu büyülerden birisi bir gün Fillory’den canavar adlı bir yaratığı okula çağırır ve o canavar adlı yaratık Quentin ve arkadaşları dersteyken ortaya çıkar ve ortaya çıktığı gibi herkesin hareketi durur öncelikle öğretmeni öldürür ve sonradan gelen okulun müdürü canavara saldırır fakat kısa bir süre sonra yenilir. Okul müdürü gözlerini kaybeder ama canavarı geldiği yere geri gönderir. Gönderilen yaratık Quentin’i tanıyor hissi verir ana karakterimiz ve arkadaşlarının serüveni bundan sonra başlamaktadır. Quentin fillory dünyasına gitmeye çalışır ve birçok engel ile karşılaşır.

The Magicians 2 bildiğiniz gibi ilk sezon’un son bölümünde Quentin ve arkadaşları “Canavar” yani diğer adıyla Martin Chatwin’i öldürmek için gittikleri yolda sonu kötü biten bir hüsranla karşılaşmışlardır ve son anda Julia bıçağı ile Martin Chatwin’i öldürmek yerine bir anlaşma yapmak istediğini söyledi. Muhtemelen ilk sezonun geçtiğimiz bölümlerde Julia ve arkadaşları yanlış büyü yapıp Tilki tanrısını çağırdıklarında Julia’nın arkadaşlarını öldürür ve Julia’yı tecavüz ederdi. İntikam almak için Martin Chatwin’i kullanıp tilki tanrısını öldürmeyi planlandığı gözüküyor.

The Magicians 2 Harry Potter filmini izleyip beğenen arkadaşlara önerimdir özellikle doğa üstü, büyü tarzında dizi sevenler için kaçırılmaması gereken yabancı dizilerdendir. Doğa üstü, macera, aksiyon, romantizm bulunduran bu yabancı dizi, ikinci sezonda tam anlamıyla Quentin ve arkadaşlarının macerasını başlatıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here