Toygar Işıklı Latin Amerika Dizisinin Müziklerini Yaptı

0
87

Yaptığı tüm proje müzikleri ile Türkiye’de önemli başarılara imza atan ve büyük bir üne sahip olan ünlü müzisyen Işıklı, yurtdışında gerçekleştirdiği ilk projesinde sona geldi. Özellikle dizi ve film müzikleri konusunda Türkiye’nin en önde gelen isimleri arasında yer alan ve ortaya koyduğu projeleriyle çok geniş bir hayran kitlesi kazanan Toygar Işıklı’nın başarılı kariyeri, kısa süre içerisinde dünyaya da açılmasını sağladı.

Latin Amerika Projesinde Yer Aldı

Başarılı sanatçı dizi ve film müzikleri alanındaki başarılı kariyerini uluslar arası seviyeye ulaştırarak, Türkiye dışındaki ilk işini Latin Amerika’da gerçekleştirdi. Başarılı müzisyen, Latin Amerika’da gerçekleştirilen bir projenin müziklerine üstlendi.

İlk defa Şili’de yayınlanmaya başlayan ve daha sonrasında da diğer Latin Amerika ülkelerinde yayınlanmaya başlayacak ‘Perdona Nuestros Pecados’ adlı bir dizi projesinin müziklerini yapan Işıklı, bu projeyle de yurtdışındaki ilk projesini yapmış oldu. Toygar Işıklı yaptığı tüm dizi ve film müzikleri ile Türkiye’de olduğu gibi uluslar arası çapta da önemli başarılara imza atacak gibi görünüyor. Çünkü Işıklı, Latin Amerika’daki bu televizyon dizisi müzikleri projesinin ardından haziran ayında ABD’li bir grup ile beraber hazırlamış oldukları başka bir projenin son aşaması nedeni ile New York’a gidecek ve çalışmalarını buradan sürdürecek.

Toygar Işıklı Kimdir?

1974 doğumlu olan Toygar Işıklı, Gölcük’lü. Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü Şan ana dalından mezun olan Işıklı, Müzik İleri Araştırmalar Merkezi Kompozisyon master programını tamamladı. Daha sonra Türkiye’de izlenme rekorları kıran Ezel, Yaprak Dökümü, Dudaktan Kalbe, Aşk-ı Memnu, Türev, Kırık Kanatlar, Kuzey Güney, 20 Dakika, Medcezir, Karadayı, Kara Para Aşk, Kurt Seyit ve Şura, Son ve Alyazmalım gibi çok sayıda televizyon ve beyazperde projesinin müziklerini üstlendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here