Twitter’da Ücretli Dönem Başlıyor

0
94

Modern yüzyıl teknolojisinin hızlı gelişimiyle birlikte artık yaşamın her alanında çok önemli bir etkisi bulunmaya başlayan sosyal medya dünya üzerinde her toplumda günlük yaşantı içerisinde son derece yaygın şekilde kullanılıyor. İleri nesil akıllı cep telefonu modelleri ile birlikte artık sosyal medya ağlarına daha kolay erişim her noktadan mümkün oluyor. Bu durumda yaygın şekilde kullanılmasında son derece önemli etkilerde bulunurken, özelikle Twitter bu alanda en çok tercih edilen bir platform olarak öne çıkıyor. Ancak son dönemlerde Youtube gibi platformlarda gündeme gelen ücretli dönem Twitter içinde başlayacağı belirtiliyor. Bu durumda Twitter ücretli mi oluyor sorusunu gündeme getiriyor.

Aslında Twitter ücretli mi oluyor sorusunun yanıtı, Twitter platformunun tamamen ücretsiz bir oluşum olarak faaliyet gösterdiği şeklinde olur. Ancak bu durum Twitter’ın ücretli döneme geçişi açısından herhangi bir teşkil etmiyor. Twitterdeck için çalışmalar tüm hızıyla başladı. Aktif kullanıcı sayısında her geçen düşüş yaşayan ve toparlanmanın yolunu arayan Twitter, ilk ücretli hizmetini hizmete almaya hazırlanıyor. Twitterdeck’in uygulamaya alınması durumunda oldukça kapsamlı bir hizmet sağlayacak. Yapılacaklar listesi, ardından kaydet, platformlar arası çapraz paylaşım, birden fazla hesabı yönetme ve farklı gruplara twett’leri düzenleme seçenekleri kullanıcıya sunulacak.

Tüm bunların haricinde profesyonel kullanıcılara yönelik olarak Twitterdeck üzerinde analitik hizmeti de bulunacak. Özellikle şirket hesaplarının yönetimini yapan sosyal medya uzmanları açısından son derece faydalı bir opsiyon olarak öne çıkıyor. Twitter ücretli mi oluyor sorusuna verilecek yanıt ise 2017 yılında uygulamaya alınması beklenen Twitterdeck, 20 dolar gibi bir aylık abonelik ücreti talebinde bulunacağı şeklindedir. Ancak bunun için Twitter tarafından yapılacak resmi açıklamanın beklenmesinde de fayda bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here