Ücretsiz En İyi 10 AntiVirüs Programları

0
127

Antivirüs niye ve ne için kullanılır sorularına verilen cevaplar en çok internet kaynaklarından indirilen virüslü dosyalar ve tarayıcımıza bulaşan virüsler başta olmak üzere onları silme veya onlara karşı korunma yollarıdır.

En iyi virüs koruma programlarının fiyatları pahalı olduğu bilinmektedir. Haklısınız ama ücretsizlere de ihtiyacınıza göre işe yaramaktadır. Bazı ücretsiz AntiVirüs programları ücretli sürümlerindeki verdiği performansı ücretsiz sürümlerinde görülmemektedir. Bazı AntiVirüsler de ise ücretli sürümünde ne özellikler verirse versin ücretsizinde de aynı özellikleri de sunmaktadır. Virüs kullanıcıları özellik bakımından iki ana kısma ayrılmaktadır. Birinci kısım Virüs bulaştıktan sonra temizleme gereksinimleri. İkinci kısım ise Virüs bulaşmadan önce kendisini koruma altına almak istemesidir. Kullanıcıların ekstradan dikkat ettiği özelliklerden biri oyun modu yani oyun oynarken veya film izlerken rahatsız edilmek istenmediği zamanlarda sessiz bir şekilde çalışan antivirüs istemesidir.

Antivirüs kullanıcılarının en önemli dikkat etmesi gereken husus ise birden fazla AntiVirüs programı kullanmamalarıdır. Eğer kullanılırsa bilgisayar çalışma sırasındayken zarar görebilmektedir. Ücretsiz En İyi 10 AntiVirüs Programları ile ilgili her şeyi yazımızı okumaya devam ederek bulabilirsiniz.

1)  Eset Nod32

Eset antivirüsü 3 adet paketten oluşup kullanıcılarına istedikleri tarzda olanak sunan bir programdır. Eset antivirüsünün ilk paket Windows için kapsamlı İnternet güvenliğini sunmaktadır. Bu güvenlik paketi İnternette alışveriş ve bankacılık işlemlerinizde size  güvenli bir şekilde işlemlerinizin gerçekleşmesine olanak sağlamaktadır.

Routerınızı yani internetteki Ip’nizin ve kameranızın kontrolü başkalarının eline geçmesinden sizi korumaktadır. Güvenliğiniz ve gizli bilgilerinin en iyi şekilde korumayı sağlamaktadır. Son zamanlarda gerçekleşen Script tabanlı saldırılara da önlemler almıştır. Lisansınızın dilinde size 7/24 teknik destek ekibi size yardımcı olmak için çalışmaktadır. Hack saldırıları durumunda sizi korumaya alır.

Bu özellikli paketi 15 Gün Ücretsiz Denemek İçin Tıklayınız

Eset antivirüsünün ikinci paketinde ise antivirüs koruması bulunmaktadır. Bu pakette script saldırılarından sizi korur. Bilgisayarınızı hiç bir zaman yavaşlatmamayı iddia etmektedir. Oyun modu olan antivirüslerden birisidir. Oyun modunda iken ister filminizi izleyin isterseniz oyununuzu oynayın her hangi bir şekilde rahatsız edilmeyeceksiniz. Hızlı ayar düğmesiyle kurulum ve kullanım rahatlığını yaşamanızı sağlamaktadır. 20 yılı aşkın bir koruma güvenliği ile tanışmanıza olanak sağlamaktadır. 7 / 24 teknik destekten yararlanabilirsiniz.

Bu özellikli paketi 15 Gün Ücretsiz Denemek İçin Tıklayınız

Eset antivirüsümüzün son paketi ise windows için premium internet güvenliği sağlamaktadır. Güvenli alışveriş ve internet bankacılığına olanak sağlar. Web kamera ve routerlarınızın başkalarının kontrol altına geçmesine karşı sizi korur.  Parolalarınızı kaydedip yüksek güvenlikli olanak sağlar. Dosyalarınızı ve USB belleklerinizi şifrelemenize olanak sağlar. Script tabanlı saldırılara karşı önlemler alır. Çalınan dizüstü bilgisayarınızın konumunu bulup takip etmenizi sağlar. Bilgisayarınızdaki hareketleri izleyebilir ve dizüstü bilgisayarınız kimde ise ona mesaj göndererek geri almanıza yardım eden bir özelliği bulunmaktadır.

Bu özellikli paketi 15 Gün Ücretsiz Denemek İçin Tıklayınız

2) MalwareBytes Anti-Malware: Bu AntiVirüsümüz 14 günlük olup gerçek zamanlı koruma yapmaktadır. Virüs bulaşmadan önce veya bulaştıktan sonra yükleseniz bile taramadan sonra virüsü tespit edip silme işlemini gerçekleştirmektedir. MalwareBytes Anti-Malware ile ilgili her şeyi yazımızı okumaya devam ederek öğrenebilirsiniz.

Anti-exploit özelliği ile çevrim içi ortamlardan gelen saldırılardan korunma özelliği bulunmaktadır. Anti-ransomware özelliği ile veri hırsızlığından korunmanızı sağlamaktadır. Saldırıyı yapan veya virüsü gönderen kişi tarafından kimlik bilgileriniz, kredi kartı bilgileriniz özel dosyalarınızın korunması ve buna benzer bilgilerin korunmasını sağlamaktadır. Kötü amaçlı sitelere girme konusunda pek tecrübeniz yok ise bu program o tür sitelere karşı tedbirlerini almış ve siz programı durdurmadığınız sürece kötü amaçlı sitelere giriş izni vermemektedir.

Kötü amaçlı siteler size ne gibi zarar verir sorusuna ise cevap olarak sizin internet ortamındaki kayıtlı bilgilerinizi çekebilir diyebiliriz. Gelişmiş tehditleri algılayabilir ve bu tehditlere karşı koruma sağlamaktadır. Ve Anti-rootkit özelliği ile saldırıya uğramış dosyalarınızı onarım yapar ve eski haline yani saldırıya uğramamış haline çevirip zararsız hale getirmektedir.

Ücretsiz En İyi 10 AntiVirüs Programları ile ilgili her şeyi yazımızı okumaya devam ederek bulabilirsiniz.

14 Gün Ücretsiz Denemek İçin Tıklayınız

3) Panda Free Anti-Virus

Bu Antivirüsümüz bulut teknolojisi yani ağ üzerindeki sunucularına bağlanmasıyla çalışmaktadır. Program üstün koruma gerektiren virüslerden sizi korumak için kendi sunucusuna iletişime geçerek oluşan tehditlere karşı önlemini sunucu üzerinden almaktadır. Panda Free Anti-Virus ile ilgili her şeyi yazımızı okumaya devam ederek öğrenebilirsiniz.

Bu AntiVirüs programımız kendi otomatik olarak sunucusuna bağlanıp gerekli virüsten korunma yollarını çektikten sonra virüsü temizler ve dosyalarınızı sağlıklı bir şekilde korumaya yaramaktadır. Ücretsiz En İyi 10 AntiVirüs Programları ile ilgili her şeyi yazımızı okumaya devam ederek bulabilirsiniz.

Ücretsiz Deneme Sürümü İçin Tıklayınız

4) AntiVirüs Guard (AVG)
1992 yılında Çek Cumhuriyetinde kuruldu. 1997 yılında ilk lisanslama yapmaya başladı. İlk lisansını ise Almanya ve İngiltere de satışa sunulmuştur. Amerika 1998 yılında AVG’ye kapılarını açtı. Antivirüs Guard (AVG) ile ilgili her şeyi yazımızı okumaya devam ederek öğrenebilirsiniz.

İlk kurulduğu yıldan itibaren kendine öz güveniyle çalışıp dünya çapında markalaşmayı başardı. Bu AntiVirüs sizi casus yazılımlardan korumaya, virüslerden korumaya ve bilgisayara ve size verebileceği zararları engellemek için üretilmiştir. AVG güvenli olmayan indirmeleri, güvenli olmayan bağlantıları ve ekstra olarak sizin E-Postanıza gelen spam maillerden korumaya yaramaktadır. Bu AntiVirüs programını kurduktan hemen sonra güncel gerçek zamanlı güvenlik korumalarını en üst derecede almış olursunuz. Ayrıca diğer virüs programlarında farklı olarak bilgisayarınızın performansını inceler ve düzeltmeler yapmaktadır.

Ücretsiz En İyi 10 AntiVirüs Programları ile ilgili her şeyi yazımızı okumaya devam ederek bulabilirsiniz.

Ücretsiz Versiyonunu İndirmek İçin Tıklayınız

5) Ad-Aware Free AntiVirüs

Lavasoft önderliğinde satışa sunulan Ad-Aware Free Antivirüs güvenlik programı uzman kullanıcılar tarafından met edilerek kullanılmaya devam etmektedir. Bilgisayarınız için en iyi güvenlik programı olmasının yanında sizi casus programlardan korumaya çalışmaktadır. Ayrıca bilgilerinizin başka kişilerin ellerine geçmesini engellemektedir. Ad-Aware Free AntiVirüs ile ilgili her şeyi yazımızı okumaya devam ederek öğrenebilirsiniz.

Diğer virüs koruma programlarından daha iyi sonuçlar aldığını iddia etmektedir. Virüs tanımlama uzmanlarının övgüleriyle ön plana çıkmış bir programdır. Ücretsiz versiyonunda sunulan özellikler ile ilgili her şeyi makalemizi okumaya devam ederek öğrenebilirsiniz. Hızlı bir şekilde çalışıp hemen virüsleri bulan bir antivirüs programdır.

Dünyada en çok indirilen virüs koruma programı olup 450 milyonu aşmaktadır.Gerçek zamanlı tespit ile anında bilgisayarınızdaki bilgilerin karşı tarafa geçmeden önce engeller. Bilgisayarınıza zarar verebilecek dosyaları veya virüsleri tarar ve ardından engel koymaktadır. İnternette güvenli bir şekilde dolaşmanızı sağlar ve tehditlere önlem almaktadır. Oyun modu seçeneğiyle siz oyun oynarken veya film izlerken size rahatsızlık vermez ve sessiz bir şekilde çalışır.

Ücretsiz En İyi 10 AntiVirüs Programları ile ilgili her şeyi yazımızı okumaya devam ederek bulabilirsiniz.

Ücretsiz Antivirüsü İndirmek İçin Tıklayınız

6) BitDefender Antivirüs Free Edition

BitDefender Antivirüs Free Edition Virüs programı isteğe bağlı olarak Güçlü tarama ve Normal tarama yapmak üzere 2 seçeneği bulunmaktadır. Bizim önerimiz Güçlü taramadır. Sisteminizin tamamını tarar ve virüs bulduğu taktirde kullanıcıya uyarı vermektedir. BitDefender Antivirüs Free Edition ile ilgili her şeyi yazımızı okumaya devam ederek öğrenebilirsiniz.

Bu virüs programında ekstra olarak kullanılan uygulamaları o an analiz ederek davranışsal tespit yapabilmektedir. Davranışsal tespit ise virüsü üreten kişi tarafından bilgi hırsızlığı ve bilgisayarınızda doğabilecek sorunların ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktadır. Şüpheli bir durumla karşılaştığında kullanıcıyı uyarır ve harekete geçer. Kimlik avına karşı sizi korumaktadır. Kimlik avından kastımız virüsü üreten kişi sizin kimlik bilgilerinizi, kredi kartı bilgilerinizi ve internette kullandığınız şifrelerinizi ele geçirmesini engellemek için internet sitelerini kontrol eder ve bu kontrol sonucu doğabilecek sorunları ortadan kaldırır. Ayrıca gelişmiş filtreleme sistemi ile porno siteleri, kumar siteleri, sahte kredi veren dolandırıcı sitelere karşı sizi koruyarak dolandırılmamanızı sağlamaktadır.

Ücretsiz En İyi 10 AntiVirüs Programları ile ilgili her şeyi yazımızı okumaya devam ederek bulabilirsiniz.

Ücretsiz Versiyonunu Denemek İçin Tıklayınız

7) SpyBot Search and Destroy

SpyBot Search and Destroy Virüslere karşı savaşan en tecrübeli virüs koruma programlarından biri olarak bilinen SpyBot Search And Destroy, ücretsiz sürümünde virüs taraması yapmamaktadır. SpyBot Search and Destroy ile ilgili her şeyi yazımızı okumaya devam ederek öğrenebilirsiniz.

Fakat internetten indirdiğiniz programların içine başkaları tarafından yüklenmiş reklamlı virüs programlarının tespitini ve kaldırmasını sağlanmaktadır.

Diğer virüs programlardan farklı olmasının sebebi ise sistemdeki bilgileri korumak yerine daha çok sistemi onarma adına çalışmaktadır. Bu programı diğer sitelerden indirirken kullanıcıların çok dikkat etmesi gerekmektedir. Nedeni ise sahte veya orjinal olsa bile içine reklam yerleştirilmiş olabilmektedir. Bu nedenle sisteminizi onarmak yerine daha kötü sonuçlara itebilmektedir. Sitemiz orjinal kaynağını size sunmakta ve gönül rahatlığıyla indirebilirsiniz.

Ücretsiz En İyi 10 AntiVirüs Programları ile ilgili her şeyi yazımızı okumaya devam ederek bulabilirsiniz.

İndirmek İçin Tıklayınız

8) Avast Free Anti-Virus 2016

Ödüllü gerçek zamanlı korumaya sahip olan avast bir virüs koruma programıdır. En iyi performansı minimum bilgisayar performansı ile kullanıcılarına virüsten korunma imkanı sunmaktadır. PcMag tarafından istikrarlı bir şekilde sınıfının lideri olarak seçilmiştir. Virüs bulletin tarafından sertifika almış olan bir programdır. Avast Free Anti-Virus 2016 ile ilgili her şeyi yazımızı okumaya devam ederek öğrenebilirsiniz.

Kötü amaçlı yazılımların bilgisayarlarınızda bulunup bulunmadığını kontrol edebilen bir özelliğe sahiptir. Gerçek zamanlı analiziyle sürekli aktif hizmet vermektedir.

Virüs laboratuvarlarında hangi kodların zararlı hangi yazılımların güvensiz olduğunu sürekli kontrol edilerek kullanıcılarını korumayı her zaman hedef görmüş bir programdır. Avast’ı yüklediğiniz andan itibaren bilgisayarınızı kontrol eder ve olabilecek tehditlere karşı koruma sağlamaktadır. Gerçek zamanlı koruma sayesinde en yeni geliştirilmiş virüsleri bile temizleme özelliğini sahiptir. Her gün yaklaşık olarak 50 milyon saldırıyı önlediklerini bildirmişlerdir.

Ücretsiz En İyi 10 AntiVirüs Programları ile ilgili her şeyi yazımızı okumaya devam ederek bulabilirsiniz.

Ücretsiz İndirmek İçin Tıklayınız

9) Emsisoft Emergency Kit

Emsisoft Emergency Kit, İsminden de anlaşılabileceği gibi  acil durum paketidir. Yazılım yüklemesi olmadan kötü amaçlı yazılımları taramak ve virüs bulaşmış bilgisayarları temizlemek için kullanılabilen bir program içerir. Emsisoft Emergency Kit ile ilgili her şeyi yazımızı okumaya devam ederek öğrenebilirsiniz.

Bu programlar;

1)Emsisoft Emergency Kit Scanner
2)Emsisoft Commandline Scanner.

Çoğu antivirüs programları bilgisayarınıza bulaşmış virüsleri tespit etme ve temizlemeyle uğraşmaktadır. Ama bu program bilgisayarınızın başına kötü bir şey geldiğinde kullabileceğiniz bir programdır. Bilgisayarınızı tekrar eski haline getirebilmeye yeteneğine sahip bir program. Evet yanlış duymadınız tekrar eski haline getirebiliyor.

Ücretsiz En İyi 10 AntiVirüs Programları ile ilgili her şeyi yazımızı okumaya devam ederek bulabilirsiniz.

İndirmek İçin Tıklayınız

10)HijackThis

Herşeyden önce bu program hakkında bilinmesi gereken en önemli özellik sadece profesyonel kişiler tarafından kullanılmalı aksi durumlarda ise sisteminize zarar verebilir ve büyük sorunlara yol açabilirsiniz. HijackThis ile ilgili her şeyi yazımızı okumaya devam ederek öğrenebilirsiniz.

Bu program detay hastalarına özel olarak tasarlanmış olup sürekli bir şekilde loglama yani kaydetme yaparak bilgisayarınızdaki olumlu yada olumsuz olayları görebilirsiniz. Sürekli raporlama yapmasıyla bilinen bu program zararlı yazılımları görebilir ve sorunları algılayabilirsiniz. Bu programın yapımcıları sadece ve sadece üst düzey kullanıcılara hitap etmek için yapılmış bir program olduğunu vurgulamıştır.

Ücretsiz En İyi 10 AntiVirüs Programları ile ilgili her şeyi yazımızı okumaya devam ederek bulabilirsiniz.

İndirmek İçin Tıklayınız

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here