Ünlü İsimlerin iCloud Hesapları Yine Hacklendi

0
194

Akıllı cihazlar, internet ve çok daha fazlası günlük yaşantı içerisinde son derece önemli bir rol üstleniyor. Özellikle de en kişisel ve en mahrem alanlara dahi ulaşan teknoloji pek çok noktada hem yeni nesil fırsatlar doğurması hem de önemli kolaylıklar sağlaması nedeni ile son derece yoğun olarak günlük yaşantı içerisinde kullanılıyor. Ancak teknoloji sağladığı kolaylıkların ve yeni nesil fırsatların beraberinde özellikle özel yaşantı için çok önemli güvenlik riskleri de oluşturabiliyor. Bunun en somut örneklerinden birisi de geçtiğimiz yıl dünyaca ünlü isimlerinde aralarında bulunduğu modern çağın en önemli keşfi iCloud hack olayı ile kişisel bilgilerin ve fotoğrafların korsanlar tarafından ele geçirilmesiydi.

Dünyaca ünlü pek çok ünlü oyuncunun ve şarkıcının iCloud hesabında bulunan özel fotoğraflarını ele geçiren hackerlar, daha sonra bunları internet platformlarında tüm dünyayla paylaşmıştı. Daha önce son dönemlerin en popüler isimleri arasında yer alan Jennifer Lawrence, Ariana Grande, Miley Cyrus, Kate Upton, Terasa Palmer, Hope Solo, Emma Stone, Kim Kardashian, Yvonne Strahovski ve Blake Lively gibi çok sayıdaki ünlü isim iCloud hack olayıyla karşı karşıya kalmıştı. Bu isimlerin özel fotoğraflarının internette yayınlanmasının ardından geçtiğimiz günlerde ikinci bir iCloud hack olayı ile karşı karşıya kalındı. Böylelikle son yıllarda artan bu Fappening 2.0 olaylarının yeni mağdurları arasına dünyaca ünlü isimler oyuncu Emma Watson, WWE güreşçisi Paige (Saraya-Jade Bevis), Dylan Penn ve Arrow oyuncusu Katie Cassidy de katıldı.

Avukatları Harekete Geçti

Ortaya çıkan bilgilere göre adı geçen ünlü isimlerin fotoğraflarının dışında iCloud hesapları üzerinde bulunan videolarının da yine hackerlar tarafından internet dünyasında paylaşıldığı belirtiliyor. Yaşanan bu ikinci iCloud hack olayı ardından ünlü oyuncu Emma Watson ve Amanda Seyfired’ın avukatları, internette yayınlanan içerikleri sildirmek amacı ile harekete geçti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here