Yazın Sıcaklarında Tercih Edilmemesi Gereken Trendler

0
69

Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte 2017 ilkbahar yaz koleksiyonları vitrinlerdeki ve giysi dolaplarındaki yerini almaya başladı. İlkbahar ve yazın doğal güzelliklerini etkisini kıyafet trendlerine yansıtacak birbirinden özel ve canlı renklerin ön plana çıktığı bayan giyim yaz modası son derece yoğun ilgi görüyor. Ancak yaz aylarında fazlasıyla sıcak olan günlerde doğru ve rahat bir giyim tarzına şıklıktan ödün vermeden ulaşabilmek büyük bir önem taşıyor ki bu noktada bayanların mutlaka tercih etmemeleri gereken kıyafetler bulunuyor. Yaz aylarının bayan giyim modası ürünleri şıklık kadar rahatlık da barındırmaktadır.

Özgün bir stil ve tarza sahip olabilmek için aşırı sıcaklıklarda bazı durumlarda katlanılamayacak yapıdaki giysiler ve aksesuar parçaları tercih edilebiliyor. Bu durum son derece hatalı bir moda yaklaşımı olarak öne çıkıyor.  Bu çerçevede de yaz aylarında bayan giyim modası içerisinde mutlak suret ile skinny pantolonların tercih edilmemesi gerekiyor. Dar pantolonlar, aşırı sıcak olan yaz günlerinde pek de ideal bir tercih olmaz. Fazlasıyla terlemeye yol açabildiği gibi hareket kabiliyetinin de önemli oranda azalmasına neden olabilir.

Günümüzde bayan giyim modası açısından tamamlayıcı unsur halinde olan ayakkabılarda da sıcak yaz günlerinde mutlaka her ne kadar şık ve etkileyici bir görünüm sunsa da ipli ayakkabı modellerinin tercih edilmemesi öneriliyor. Aynı zamanda da her daim bayan giyim modası açısından en önemli trendlerden birisi olarak öne çıkan ipek elbiseler aşırı sıcak olan yaz günleri için pek doğru bir tercih olmaz. Özellikle de sıcak havanın ve ipek dokusunun bir araya gelmesiyle vücudun terlemesi sonucunda işler bayanlar açısından pek de hoş bir hal almayacaktır. Bu noktada aşırı sıcak günlerde ipek giysiler yerine bayan modasında öne çıkan pamuklu veya keten kumaşlar ya da vücuda çok fazla yapışmayan bol modellerdeki giysilerin tercih edilmesi öneriliyor.

Göz Yorucu Kıyafetler

Siyah ve Güneşi Kendisine Çeken Kıyafetler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here