Yeni Araba Lexus LS 600Hl Modeli Tanıtıma Çıktı

0
107
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Türkiye’de yaygın şekilde makam aracı olarak kullanılan Mercedes markalı makam aracını değiştirdi. Araba piyasasında da hızla büyüyen Uzakdoğu teknolojisi için Japon Lexus markasının bir modeliyle değişim gerçekleştirdi. Ekonomi Bakanı’nın tercih ettiği otomobil ise 1.3 milyon TL’ye satışı olan Lexus LS 600Hl modeli oldu. Mercedes markasının Alman markası olması ve son dönemlerde Türkiye’nin Almanya ile diplomatik krizler ve sorunlar yaşaması üzerine böyle bir değişimi gerçekleştirmediğini ve kesinlikle böyle bir durumun söz konusu olmadığını açıklayan Bakan Zeybekçi, farklı alternatifleri değerlendirdiklerini ve son olarak Lexus markasında karar kıldıklarını belirtti.
Bakan’ın tercihi ile Türkiye’de otomobil piyasasında popüler hale gelen Lexus LS 600Hl modeli ultra bir konfor sunuyor. Masajlı arka koltuk özelliği, DVD-BluRay oynatıcı ve 19 hoparlörlü müzik sistemi gibi önemli özellikler bulunuyor. Bunun yanı sıra teknolojinin en ileri yapısını taşıyan araçta akıllı navigasyon sistemi, kameralı park etme özelliği ve akıllı koltuklar bulunuyor.
Motor Gücü
500 beygir gücüne sahip olan Lexus LS 600hL modeli yüksek performansı ile de dikkatleri üzerine çekiyor. 5.0 litrelik V8 benzinli motor ve 224 DIN hp gücüne sahip olan elektrik motorunun birleşimi ile meydana gelen hibrit teknolojisine sistemin azami çıkış gücünün ise 445 DIN hp olduğu belirtiliyor. Bu duruma ek olarak araçta bulunan sürekli 4*4 çekiş sistemi sayesinde de var olan gücün aracın her bir tekerleğinde etkin biçimde hissedilebilmesine olanak veriyor. Araçta CO2 emisyonu kilometrede 199 gram olurken, elektrikli araç moduna geçilerek, kullanım gerçekleştirilmesi halinde ise emisyon oranının sıfır düzeyine indirilebilmesi mümkün hale geliyor. Yüksek teknolojisi ve konforu ile bundan sonra Ekonomi Bakanlığı’nda makam aracı olarak hizmet verecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here